NewsyMężczyzna w kuchni to spełnienie marzeń. Naukowcy potwierdzają

Mężczyzna w kuchni to spełnienie marzeń. Naukowcy potwierdzają

Pyszności - Fot. Getty images
Pyszności - Fot. Getty images
Ewa

28.04.2023 20:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż w wielu restauracjach na kuchni rządzą mężczyźni, to w naszych domach prym niepodzielnie wiodą kobiety. Widok gotującego faceta staje się jednak coraz bardziej pożądany i jednocześnie doceniany- w końcu mówi się, że przez żołądek do serca. Role się odwracają i to on musi tą drogą dotrzeć. Mężczyzna w kuchni zdecydowanie ma potencjał!

Powiedz mi, jak gotujesz, a powiem Ci kim jesteś

Liczne badania socjologiczne i kulturoznawcze mówią, że mężczyźni gotują inaczej niż kobiety. Są bardziej oszczędni, częściej używają mięsa jako głównego składnika i unikają pieczenia. Są za to mistrzami grillowania i czerpią większą przyjemność z popisywania się. Często chcą bardzo zaimponować i zamienić przygotowanie posiłku w prawdziwe show. Nie ma w tym nic złego, często uatrakcyjnia to dodatkowo mężczyzn w oczach kobiet.

Mężczyzna w kuchni na wygranej pozycji

Czas zrzucić swoją twardą, męską skorupę. Gotowanie nadaje całej osobowości subtelność i rodzinnego ciepła. No i nie ma piękniejszego prezentu niż poświęcony czas i wysiłek w zadowolenie drugiej osoby. Chyba nie chcesz serwować na romantycznej randce pizzy z głębokiego mrozu? Wystarczy przygotować coś samemu, od serca, żeby zyskać w jej oczach.

Jedna z firm produkujących sprzęt AGD przeprowadziła badanie, gdzie sprawdzała poziom neuroprzekaźników u kobiet i mężczyzn podczas gotowania. 7 na 10 kobiet ucieszyło się tak samo ze zrobionej przez mężczyznę porannej kawy jak z prezentu albo czułego uścisku. Widzisz, niewielkim kosztem można podarować naprawdę sporo uśmiechu! Jeden mężczyzna w kuchni może skutecznie poprawić humor.

Pyszności - Fot. Getty images
Pyszności - Fot. Getty images

Blender atrakcyjniejszy niż wiertarka

W Australii zbadano 20 kobiet, które obserwowały mężczyzn podczas gotowania i prac warsztatowych. Dzięki podłączonym neuroprzekaźnikom sprawdzono, na którą z czynności kobiety reagują najbardziej entuzjastyczne. Nie, nie był to mężczyzna, który budował stół. Ani ten, który wiercił dziury w ścianie, żeby powiesić obrazy. Kobiety największe podniecenie odczuwały, patrząc na mężczyzn, którzy gotowali, piekli, miksowali. Pary zgodnie przyznały, że miało to wpływ na ich życie seksualne!

Nie wstydź się o tym mówić- mężczyzna w kuchni to spełnienie marzeń

Jeśli też uważasz, że gotujący partner ma w sobie to coś: nie jesteś w tym osamotniony! Jeden z portali randkowych przeanalizował prawie 4 mln profili i jednogłośnie stwierdził: zarówno kobiety jak i mężczyźni są bardziej skłonni do nawiązania rozmowy z kimś, kto wspomina w swoim opisie o jedzeniu lub miłości do gotowania.

Podziel się ze mną

Dla ludzi dzielenie się jedzeniem wiąże się z postrzeganiem atrakcyjności i intymności. W badaniu z 2013 roku opublikowanym w czasopiśmie "Human Nature" TR Alley i współpracownicy pokazali grupie studentów uniwersytetu filmy przedstawiające pary jedzące kolację. Następnie badacze poprosili uczestników o ocenę wzajemnego przyciągania i intymności każdej pary. Uczniowie stwierdzili, że pary są bardziej atrakcyjne i intymne, kiedy karmiły się nawzajem lub dzieliły się jedzeniem. Dzielenie się jedzeniem jest również ściśle powiązane z naszymi najwcześniejszymi i najgłębiej zakorzenionymi odczuciami dotyczącymi bezpieczeństwa i ochrony. Mówiąc prościej, ludzie są bardziej skłonni polubić ludzi, którzy dzielą się jedzeniem.

Zobacz nasz film:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także