PoradyMikrofalówka będzie jak nowa bez szorowania. Wstaw miseczkę z domową miksturą i włącz urządzenie

Mikrofalówka będzie jak nowa bez szorowania. Wstaw miseczkę z domową miksturą i włącz urządzenie

Jak wyczyścić brudną mikrofalówkę?
Jak wyczyścić brudną mikrofalówkę?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.11.2023 11:22

Czyszczenie mikrofalówki domowymi sposobami jest proste, tanie i ekologiczne. Zamiast kupować drogie środki chemiczne, sięgnij do kuchennej szafki. Znajdziesz tam produkty, dzięki którym zapewnisz higienę i świeżość w swojej kuchni.

Zabrudzenia widoczne na ściankach mikrofalówki mogą wpłynąć na jakość jedzenia i skuteczność samego urządzenia. Nieodzowne jest więc regularne jej czyszczenie. Na sklepowych półkach znajdziemy wiele specyfików do tego przeznaczonych, jednakże, zamiast sięgać po chemię, lepiej postawić na domowe środki, które bez problemu pokonają zaschnięty brud i tłuste plamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wyczyścić mikrofalówkę w środku?

Zanieczyszczona mikrofalówka może być nie tylko nieestetyczna, ale także niehigieniczna i niebezpieczna dla zdrowia. Istnieją jednak proste i skuteczne sposoby na to, by szybko wyczyścić urządzenie bez sięgania po drogie chemiczne specyfiki. Jednym z najpopularniejszych sposobów na czyszczenie mikrofalówki jest użycie octu. Ocet ma właściwości dezynfekujące i rozpuszcza tłuszcz oraz brud.

Jak przygotować specyfik do czyszczenia mikrofalówki? W ceramicznej lub szklanej misce wymieszaj szklankę octu ze szklanką wody i łyżką sody oczyszczonej. Wstaw naczynie z domowej roboty miksturą do mikrofalówki i ustaw najwyższą moc na 5-10 minut, w zależności od stopnia zabrudzenia mikrofalówki. Po tym czasie nie wyjmuj naczynia z mikrofalówki, tylko pozostaw je na kilka minut, aby para zadziałała na brud. Następnie przetrzyj wnętrze mikrofalówki wilgotną ściereczką lub gąbką, usuwając resztki jedzenia i tłuszczu. Jeśli mikrofalówka jest bardzo zabrudzona, możesz powtórzyć ten proces kilka razy, aż uzyskasz pożądany efekt.

Kuchenkę mikrofalową bez problemu wyczyścisz domowymi specyfikami
Kuchenkę mikrofalową bez problemu wyczyścisz domowymi specyfikami© Pexels | cottonbro studio

Nie tylko ocet i soda. Czym jeszcze można wymyć bardzo brudną mikrofalówkę?

Innym sposobem na czyszczenie mikrofalówki jest użycie cytryny. Cytryna ma właściwości odświeżające i rozjaśniające, pomaga też usunąć nieprzyjemne zapachy. Wystarczy, że wyciśniesz sok z dwóch cytryn i przelejesz go do miski wypełnionej wodą (ok. 250 ml). Możesz także wrzucić do naczynia skórki z cytryn, aby wzmocnić efekt. Następnie wstaw naczynie do mikrofalówki i ustaw najwyższą moc na 5 minut. W kolejnych krokach postępuj tak samo jak w poprzednim przypadku.

Do czyszczenia mikrofalówki nie powinno się używać żadnych środków chemicznych, np. płynów do czyszczenia piekarników, ponieważ mogą one uszkodzić wnętrze urządzenia. Pamiętaj też, aby zawsze ostrożnie obchodzić się z gorącymi naczyniami i parą, aby nie poparzyć się. Po czyszczeniu mikrofalówki możesz także przetrzeć ją suchą ściereczką, aby nadać jej połysk.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także