PoradyNajgorsze produkty jakie można zjeść na śniadanie. Nie popełniaj tego błędu

Najgorsze produkty jakie można zjeść na śniadanie. Nie popełniaj tego błędu

Najgorsze produkty jakie można zjeść na śniadanie - Pyszności; Foto: Canva.com
Najgorsze produkty jakie można zjeść na śniadanie - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
12.08.2022 14:25, aktualizacja: 10.10.2023 13:18

Śniadanie uznawane jest za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. W związku z tym powinien on być pełnowartościowy. Jednak niekiedy, w pośpiechu sięgamy po produkty, które nie odznaczają się wysoką wartością odżywczą. Czego w takim razie najlepiej nie jeść na śniadanie? Poniżej podajemy listę najgorszych produktów.

Pyszny i zdrowy posiłek

Śniadanie - Pyszności; Foto: Canva.com
Śniadanie - Pyszności; Foto: Canva.com

Nie zawsze zastanawiamy się nad tym, co najlepiej zjeść na śniadanie. W konsekwencji często sięgamy po różne słodkie produkty, które nie wpływają pozytywnie na nasz organizm. Dodatkowo nie zapewniają one uczucia sytości na długi czas. W rezultacie po zjedzeniu takich produktów, często nadal czujemy głód.

Okazuje się również, że niektórzy z nas pomijają ten pierwszy posiłek ze względu na brak czasu lub apetytu. Jednak warto zmienić swoje nawyki i zadbać o to, aby nasze śniadanie było pełnowartościowe.  

W związku z tym czego najlepiej nie jeść na śniadanie? Okazuje się, że jest parę produktów, które  warto omijać szerokim łukiem. Poniżej podajemy całą listę.

Czego nie jeść na śniadanie?

  • Słodkie płatki śniadaniowe
Płatki śniadaniowe - Pyszności; Foto: Canva.com
Płatki śniadaniowe - Pyszności; Foto: Canva.com

Produkty te często reklamowane są jako świetny pomysł na śniadanie. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że słodkie płatki śniadaniowe zawierają ogromną ilość cukru oraz substancji słodzących. Spożywanie dużych ilości tych składników może doprowadzić do otyłości, czy cukrzycy.

  • Jogurty owocowe

Jogurty owocowe podobnie jak słodkie płatki śniadaniowe, odznaczają się wyjątkowo dużą zawartością cukru. W związku z tym polecamy zastąpić je naturalnym jogurtem, czy świeżymi owocami.

  • Parówki
Parówki - Pyszności; Foto: Canva.com
Parówki - Pyszności; Foto: Canva.com

Niestety skład parówek często budzi wątpliwości. Niekiedy możemy znaleźć w nich wiele substancji zagęszczających, polepszaczy smaków, czy samej soli. W związku z tym nie jest to najlepszy pomysł na śniadanie.

  • Nutella

Słodkie kremy typu Nutella nie tylko zawierają ogromne ilości cukru, ale również oleju palmowego. W skład oleju palmowego wchodzą m.in. nasycone kwasy tłuszczowe. Nie mają one pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i powinniśmy je ograniczać.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować jajko sadzone z piekarnika krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także