PoradyNajlepsze produkty, jakie tylko możesz zjeść na śniadanie. Sycą na długo i nie powodują uczucia ciężkości

Najlepsze produkty, jakie tylko możesz zjeść na śniadanie. Sycą na długo i nie powodują uczucia ciężkości

Najlepsze produkty na śniadanie - Pyszności; Foto: Canva.com
Najlepsze produkty na śniadanie - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
15.08.2022 21:30

Idealne śniadanie jest nie tylko pyszne, ale również zdrowe i sycące. Dzięki temu dobrze rozpoczynamy każdy dzień. Czy wiesz jakie produkty najlepiej jeść na śniadanie? Jeśli nie, to dzisiaj podajemy listę składników, które warto włączyć do swojego jadłospisu.

Sycące, zdrowe śniadanie

Zdarza nam się, że na śniadanie jemy białe pieczywo, czy słodkie płatki śniadaniowe. Niestety produkty te odznaczają się wyjątkowo wysokim indeksem glikemicznym. Oznacza to, że po ich spożyciu następuje gwałtowny wzrost glukozy we krwi, który następnie równie szybko spada.

W związku z tym po zjedzeniu takich produktów, uczucie sytości trwa bardzo krótki czas. Poza tym, zarówno białe pieczywo, jak i słodkie płatki śniadaniowe nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie.

W takim razie warto zadbać o to, aby nasze śniadanie składało się z odpowiednich produktów. Powinny one odznaczać się wysoką wartością odżywczą oraz zapewnić nam uczucie sytości na dłużej. Poniżej podajemy listę składników, które warto włączyć do swojego jadłospisu.

Najlepsze produkty na śniadanie

  • Jajka
Jaja - Pyszności / Foto: Pixabay.com
Jaja - Pyszności / Foto: Pixabay.com

Jajka to świetne źródło białka, witamin z grupy A, B, D, E oraz soli mineralnych takich jak wapń, fosfor, czy potas. Jajko na miękko to świetny pomysł na śniadanie. Wspaniale smakuje z dodatkiem pietruszki lub koperku.

  • Warzywa i owoce

Świeże warzywa oraz owoce są bogate w witaminy oraz cenne składniki mineralne. Stanowią one również świetne źródło błonnika pokarmowego. Dzięki niemu czujemy się syci przez dłuższy czas. Poza tym, spora dawka witamin znajdujących się w produktach, pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

  • Nasiona i orzechy
Orzechy włoskie - Pyszności; Foto: Canva.com
Orzechy włoskie - Pyszności; Foto: Canva.com

Pestki dyni, czy orzechy to produkty, które wspaniale wzbogacą nasze śniadanie. Nie tylko sprawią, że będzie ono wyjątkowo smaczne, ale również zdrowe. Produkty te stanowią dobre źródło tłuszczów.

Na przykład orzechy włoskie odznaczają się wyjątkowo dużą zawartością wielonienasyconychkwasów tłuszczowych. Poza tym produkty te pozytywnie wpływają na pracę naszego mózgu.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować 12 genialnych pomysłów na śniadanie krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także