NewsyWybrali najlepszy chleb z Biedronki. Będziesz zaskoczony, jaki ma skład

Wybrali najlepszy chleb z Biedronki. Będziesz zaskoczony, jaki ma skład

Najlepszy chleb z Biedronki - Pyszności; Foto screen z instagram.com/czytamyetykiety i biedronka.pl
Najlepszy chleb z Biedronki - Pyszności; Foto screen z instagram.com/czytamyetykiety i biedronka.pl
07.03.2023 09:13, aktualizacja: 07.03.2023 09:25

Jakie jest najczęstsze przekonanie, związane z pieczywem kupowanym w marketach? Bez wątpienia, że jest przygotowywane z ciasta mrożonego. Jednak, gdy weźmiemy pod lupę najlepszy chleb z Biedronki, można dojść do zupełnie innego wniosku. O jaki produkt dokładnie chodzi?

Tani i najlepszy chleb z Biedronki - co jest w jego składzie?

O tym, jak niezwykle istotne jest dokładne czytanie etykiet, przekonywaliśmy już wiele razy. Pozwoli to nie tylko wybrać mądrze, ale i zdrowo. W przypadku pieczywa, sytuacja najczęściej wygląda tak, że sięgasz po produkty sprawdzone i które leżą na półce luzem. Starasz się wybrać możliwie tanie, smaczne i zdrowe produkty. Cena pieczywa w ostatnim czasie to jednak istny szok. Okazuje się, że i w tym przypadku, można wybrać stosunkowo tani produkt, który wyróżnia się naprawdę dobrym składem.

Chleb krojony - Pyszności; Foto screen z instagram.com/czytamyetykiety
Chleb krojony - Pyszności; Foto screen z instagram.com/czytamyetykiety

Jaki jest najlepszy chleb z Biedronki? W obliczu szalejącej inflacji, Agnieszka Pocztarska, która prowadzi kanał @czytamyetykiety na Instagramie, postanowiła się wybrać do popularnego dyskontu, by sprawdzić ceny produktów i wybrać te najtańsze. Jednym ze sprawdzanych produktów był pakowany chleb pszenno-żytni krojony "Piekarnia dla Ciebie". Mimo tego, że kosztuje zaledwie 2,75 zł, to wyróżnia się prostym i zdrowym składem. Nie ma w sobie chemii i spulchniaczy, co jest niezwykle istotne.

Wybierz mądrze i zdrowo - taki jest najlepszy chleb z Biedronki

Oprócz składu, niezwykle ważną zaletą właśnie tego chleba jest przede wszystkim jego cena. Dziś trudno jest znaleźć bochenek chleba za mniej niż 3 zł. W popularnych piekarniach, jego cena oscyluje najczęściej w granicach 10 zł, a zdarza się, że i więcej. Decydując się na najlepszy chleb z Biedronki zakupisz produkt o gramaturze 500 g, w którego składzie znajduje się: mąka żytnia, mąka pszenna, woda, zakwas żytni, drożdże i ekstrakt ze słodu jęczmiennego. Produkt jest przygotowany z naturalnych składników, a cena to prawdziwy szok.

Warto podkreślić, że nie jest to jedyna zdrowa i tania opcja, gdy weźmiesz pod uwagę pieczywo w Biedronce. Jeśli lubisz pieczywo żytnie, to w tym popularnym dyskoncie kupisz również chleb żytni, który kosztuje 2,99 zł, a zawiera w sobie tylko 3 składniki: mąkę żytnią, sól i wodę. Ten rodzaj pieczywa jest polecany przez wielu popularnych dietetyków.

Jeśli chcesz samodzielnie upiec chleb, to na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na chleb ze starej niemieckiej receptury:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także