NewsyEdyta Górniak walczy z nałogiem. Uzależniła się od napoju, który pije wielu Polaków

Edyta Górniak walczy z nałogiem. Uzależniła się od napoju, który pije wielu Polaków

Nałóg Edyty Górniak, fot. YouTube/TVN Style
Nałóg Edyty Górniak, fot. YouTube/TVN Style
Ewa
12.05.2023 16:17

Nałóg Edyty Górniak już wkrótce zniknie? Gwiazda walczy ze szkodliwym nawykiem. Postanowiła wyjechać do Indonezji i poddać się leczeniu.

Edyta Górniak w jednym z wywiadów zdradziła, że boryka się z uzależnieniem od popularnego napoju. Gwiazda postanowiła pozbyć się nałogu i wyjechała do Azji, aby odbyć odpowiednią terapię. Piosenkarka zauważyła, jak niekorzystnie napój wpływał na jej samopoczucie oraz zdrowie. Podjęła decyzję o natychmiastowym działaniu.

Nałóg Edyty Górniak

W jednym z wywiadów dla "Super Expressu" gwiazda wyznała, że uzależniła się od... kawy.

- Przesadzam z kawą, wiem. I nie chcę tego usprawiedliwiać, ale kiedy pracuję kilka miesięcy bez przerwy, na regenerację często po prostu brakuje mi sił i energii. Dla ilości tematów, które muszę codziennie skoordynować, potrzebuję dobrej koncentracji. Bo przy dużych projektach, a głównie przecież takie robię, błąd jest właściwie niedozwolony. Więc krótko mówiąc, nie starcza mi czasem energii w stosunku do ilości pracy, wtedy nadużywam kofeiny - tłumaczyła Edyta Górniak.

Codziennie wypijała nawet sześć filiżanek tego napoju. Zauważyła, jak wiele szkód wyrządza to w jej organizmie i postanowiła pójść na terapię.

- Przez pięć miesięcy po wielokroć przekroczyłam limit kawy. Dlatego jestem obecnie na bardzo silnej terapii. Czuję się... tak sobie, prawdę mówiąc - wyznała Górniak.
Kawa - Pyszności; Foto pixabay
Kawa - Pyszności; Foto pixabay

Edyta Górniak walczy z uzależnieniem od kofeiny

Piosenkarka walkę z uzależnieniem postanowiła połączyć z jej wielką pasją - podróżami. Kofeinowy odwyk odbywa w Indonezji. Piękne okoliczności przyrody mają sprzyjać wyciszeniu i pomóc w detoksykacji organizmu. Wykorzystała również okazję, aby wbić szpilkę niektórym osobom.

"Szczęśliwa, zdrowa, wdzięczna i spełnionaI pomyśleć, że wystarczyło usunąć ze swojego życia toksycznych narcystycznych facetówZ Serca polecam" - napisała w najnowszym poście na Instagramie.

Kofeina uzależnia w bardzo podobny sposób, co czekolada, papierosy czy inne używki. Wśród objawów możemy wyróżnić niepokój, lęk, wybuchowość, drażliwość, pobudzenie, drżenie mięśni, bezsenność oraz bóle głowy. Podobne symptomy spadną na osoby, które odstawią kofeinę. Jeśli czujesz, że twój dzień bez kawy nie ma sensu, to odstaw ten napój na 10 dni.

Przepis na kurczaka BBQ. Spróbujesz raz i przepadniesz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także