NewsyMcDonald's w Hiszpanii zaczął sprzedawać "niewidzialnego burgera". Powód wyciska łzy z oczu

McDonald's w Hiszpanii zaczął sprzedawać "niewidzialnego burgera". Powód wyciska łzy z oczu

W hiszpańskim McDonald's kupisz burgera, który nie istnieje. Powód powala na łopatki, wszystko przez ostatnie wydarzenia - Pyszności; Foto: Canva.com; https://youtu.be/Fp33WQlMvy8
W hiszpańskim McDonald's kupisz burgera, który nie istnieje. Powód powala na łopatki, wszystko przez ostatnie wydarzenia - Pyszności; Foto: Canva.com; https://youtu.be/Fp33WQlMvy8
Agnieszka
29.08.2022 16:51

McDonald's na całym świecie oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów typu fast food. Wśród najczęściej spożywanych dań króluje hamburger. Od niedawna w Hiszpanii w ofercie sprzedaży obecny jest również tzw. "niewidzialny burger". Kupując go, wspierasz szczytny cel. Poniżej podajemy więcej szczegółów.

Dlaczego powstał "niewidzialny burger" w McDonald's?

Szyld McDonalds - Pyszności; Foto: Canva.com
Szyld McDonalds - Pyszności; Foto: Canva.com

Niedawno hiszpański McDonald's poszerzył swoją ofertę o tzw. "niewidzialnego burgera". Produkt ten stanowi czarne puste opakowanie. Jeśli zdecydujemy się go kupić, musimy zapłacić za niego 1 euro. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc rolnikom z Walencji, którzy stracili w tym roku dużą część zbiorów. Głównym powodem tej tragedii były susze oraz pożary. 

"Niewidzialny burger" to burger, który nie istnieje - a nie istnieje dlatego, że nie da się go zrobić, bo po pożarach w Walencji brakuje składników, z których można wyprodukować kanapkę. - taką informację możemy przeczytać na portalu wirtualnemedia.pl

Poza tym na YouTube możemy obejrzeć przygotowane przez McDonald's materiały reklamowe. Pudełko "niewidzialnego hamburgera" odznacza się czarnym kolorem, tak jak węgiel drzewny. Należy zaznaczyć, że cały dochód ze sprzedaży produktu zostanie przekazany poszkodowanym rolnikom. Oprócz tego McDonald's postanowił również wpłacić 50 tysięcy euro na paszę Cobadu.

Jeśli macie ochotę zobaczyć cały materiał reklamowy McDonald's - znajdziecie go na kanale YouTube należącym do hiszpańskiego McDonald's, czyli McDonald's Espana.

Kryzys klimatyczny, a pożary

Warzywa - Pyszności; Foto: Canva.com
Warzywa - Pyszności; Foto: Canva.com

Obecnie coraz częściej mówi się o pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. W konsekwencji aktualnie wiele krajów na świecie mierzy się z niszczycielskimi falami upałów, suszami, czy pożarami. Ich skutki są tragiczne. Najbardziej dotykają rolników, którzy w wyniku takich katastrof tracą liczne plony. W konsekwencji odbija się to również na innych gałęziach przemysłu spożywczego.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak osiem genialnych przepisów ze szparagami przygotować krok po kroku. Potrawy wspaniale sprawdzą się jako smaczny i zdrowy obiad dla całej rodziny. Sprawdź jak je wykonać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także