NewsyLidl o tej godzinie obniża ceny niektórych produktów! Wiele osób wciąż tego nie wie

Lidl o tej godzinie obniża ceny niektórych produktów! Wiele osób wciąż tego nie wie

Pyszności; Foto: Wikimedia
Pyszności; Foto: Wikimedia

16.01.2023 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby promocji. Każdy sklep chce przekonać klientów do wyboru właśnie swojej oferty. Dlatego też normą są cotygodniowe gazetki z ofertą, czy wprowadzanie obniżki cen o konkretnej godzinie. Na taki krok zdecydował się niemiecki dyskont spożywczy Lidl. O której godzinie Lidl obniża ceny?

Czy wiesz, o której godzinie Lidl obniża ceny?

Chcesz zaoszczędzić na swoich codziennych zakupach? To prostsze niż ci się wydaje. Oprócz tygodniowych promocji, które możesz znaleźć w gazetkach reklamowych danego sklepu, warto mieć na uwadze specjalne godziny, w których wprowadzane są rabaty na konkretne produkty spożywcze. I tak jest w przypadku popularnego w Polsce Lidla, który ceny wybranych towarów przecenia nawet o 50%. To z jednej strony zachęta do dokonania zakupów, a z drugiej - przeciwstawienie się marnowaniu żywności, która trafiłaby na śmietnik.

Przeceny w Lidlu - Pyszności; Foto Canva.com
Przeceny w Lidlu - Pyszności; Foto Canva.com

O której godzinie Lidl obniża ceny? Wystarczy, że na zakupy wybierzesz się wieczorem, a dokładniej po godzinie 21.00. To właśnie wtedy wprowadzana jest przecena 50% na wybrane produkty z piekarni. Codziennie przeceniane są słodkie i słone przekąski, a w soboty i dni przed świętami również pozostałe produkty z tego działu. Oprócz pieczywa, na niższe ceny możesz liczyć w przypadku niektórych warzyw i owoców. Przeceny są tak naprawdę uzależnione od Lidla, znajdującego się w danej lokalizacji i mieście, jednak w przypadku pieczywa, na rabat możesz liczyć wszędzie.

Dlaczego Lidl obniża ceny produktów?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prosta. Popularny niemiecki dyskont spożywczy, w ten właśnie sposób przeciwdziała marnowaniu żywności. Akcja nosi nazwą "Kupuję, nie marnuję". Tego typu oznaczenia można znaleźć zarówno w przypadku pieczywa, produktów mlecznych, czy wspomnianego wyżej stoiska z warzywami i owocami. Tego typu akcja jest szczególnie ważna dla Lidla i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie, w tym zakresie, miałoby coś ulec zmianie.

Pieczywo - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Pieczywo - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Jeśli już wiesz, o której godzinie Lidl obniża ceny, to warto zaplanować swoje wieczorne zakupy i wyruszyć do najbliższego sklepu. Zapobieganie marnowaniu żywności jest szczególnie ważne dla całej naszej planety.

Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na domowy serek kanapkowy z tymiankiem i papryką:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także