NewsyOd 2 lat nie pije ani kawy, ani alkoholu. Skutki mocno nim wstrząsnęły

Od 2 lat nie pije ani kawy, ani alkoholu. Skutki mocno nim wstrząsnęły

Czarna kawa
Czarna kawa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Wladyslaw_Slepowronski
19.09.2023 13:32

Detoks od alkoholu to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możemy zaoferować naszemu organizmowi. Wiąże się on z mnóstwem korzyści zdrowotnych, o których można bardzo długo mówić. A jak jest z kawą? Sprawdzić to postanowił pewien projektant, który przez dwa lata nie wziął tych napojów w usta. Ma bardzo ciekawe wnioski, które nawet jego samego zaskoczyły.

O tym, że alkohol jest szkodliwy (nie ważne, ile wypijemy) większość z nas wie od dawna. Nie powinno się po niego zbyt często sięgać, a wręcz należy ograniczyć spożycie podczas imprez. Łatwo się też od niego uzależnić, co wiąże się z różnymi nieprzyjemnymi skutkami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednak uzależnienie od kawy również może wiązać się z przykrymi dolegliwościami. Kiedy pijemy ją regularnie i w dużych ilościach, w przypadku nagłego brak napoju możemy zacząć odczuwać skutki odstawienia kofeiny. Co więc stanie się, gdy przez dwa lata nie będziemy spożywać obydwu używek?

Przeprowadził detoks od alkoholu i kawy. Wnioski są zaskakujące

Tobias van Schneider jest projektantem i dyrektorem kreatywnym. Przyznał, że jego przyjaciele poprosili go o to, by podzielił się swoimi wrażeniami z odstawienia kawy i alkoholu. Na początku zwrócił uwagę na sen i jego jakość. Okazuje się, że brak alkoholu wyszedł mu na dobre.

- Lepiej śpię i budzę się z większą energią. Wcześniej zawsze psułem sobie poranki, nawet jeśli wypiłem tylko dwa piwa wieczorem, czułem to rano - przyznał.

Wiadomo, że alkohol sprawia, iż o wiele lepiej się zasypia, ale jakość snu jest wtedy okropna. Wstajemy niewyspani, wściekli i nie mamy energii. Nie jest to dobre dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Innym pozytywnej aspektem, jaki zauważył Tobias van Schneider była większa zawartość portfela. W ciągu miesiąca zaoszczędził bowiem 1000 dolarów.

Alkohol
Alkohol© Adobe Stock

Projektant opowiedział również o tym, jak zadziałała na niego kawa, a raczej jej brak. To sprawiło, że nie będzie już sięgał po napój kofeinowy. W ciągu tych dwóch lat stał się bardziej zrelaksowany. Jak sam mówił: kawa go stresowała. Kiedy pił ten płyn, czuł większy niepokój. Detoks pozwolił mu pozbyć się tego uczucia.

Brak kawy i alkoholu niesie za sobą również inne skutki. Przede wszystkim pozytywnie wpłynęło to na układ pokarmowy mężczyzny. Projektant przestał męczyć się z zaparciami. Od tej pory wybiera bezkofeinowy odpowiednik i cały czas chodzi na miasto z przyjaciółmi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także