NewsyW ścianie znaleźli 60-letnie frytki z McDonald's. Pokazali, co się z nimi stało

W ścianie znaleźli 60‑letnie frytki z McDonald's. Pokazali, co się z nimi stało

McDonald's na diecie, fot. Canva
McDonald's na diecie, fot. Canva
Ewa

09.03.2023 11:02, aktual.: 09.03.2023 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas remontu domu odnaleziono paczkę, skrywającą frytki z McDonald's. Popularny przysmak czekał tam 60 lat na odkrycie.

Kiedy pewna rodzina z północnego Illinois zdecydowała się na remont domu, nie spodziewała się, że szybko zostaną gwiazdami lokalnych mediów. Wszystko przez nietypowe znalezisko w jednej ze ścian. Niestety, nie chodzi tutaj o skarb czy antyki, a o niepozorną paczkę frytek.

Nietypowe odkrycie podczas remontu

Rob i Grace Jones postanowili przeprowadzić remont swojej kuchni i łazienki. Podczas wymiany wbudowanego uchwytu na rolkę papieru toaletowego, zmuszeni zostali do otworzenia ściany. W niewielkim otworze zauważyli małe zawiniątko. Na początku znalezisko wywołało w nich spore przerażenie, jednak postanowili wyjąć je ze ściany.

Spodziewaliśmy się najgorszego. Oboje myśleliśmy: O mój Boże, będziemy tu ujawniać dowody zbrodni. Osłaniałem moje dzieci na wypadek, gdyby pojawiła się zaschnięta krew

- relacjonują właściciele domu w rozmowie z NBC News

Na szczęście, zawiniątko skrywało prawdopodobnie pozostałość po budowlańcach, którzy postanowili coś przekąsić podczas pracy. W ścianie ukryta była torba z opakowaniami po dwóch hamburgerach oraz... porcja frytek.

Frytki z McDonald's

Frytki z sieci pod złotymi łukami to absolutny hit. W 2020 roku fast food sprzedał 144 mln porcji frytek w Polsce. Nietypowe znalezisko jest jednak nie tylko ciekawą niespodzianką, ale również, w pewnym sensie, zabytkiem. Znalezione w amerykańskim domu frytki znajdowały się w opakowaniu, które mogło wskazywać na to, że pochodzą sprzed 60 lat.

Ich dom w stylu ranczo został zbudowany w 1959 roku, a Towarzystwo Historyczne Crystal Lake posiada zapisy, że w tym samym roku McDonald's został otwarty pół mili od domu. Na opakowaniach znalezionych przez rodzinę Jonesów widniała maskotka McDonald’s z lat 50., Speedee, która pojawiła się wcześniej niż wizerunek Ronalda McDonalda.

Klienci McDonald's - Pyszności; Foto Canva.com
Klienci McDonald's - Pyszności; Foto Canva.com

Po 60 latach spędzonych za ścianą frytki zachowały neutralny zapach. Pozostały również chrupiące, chociaż właściciele śmieją się, że zdecydowanie nie zamierzają ich jeść. Znalezione opakowania schowali w teczkach, a znalezione frytki zamknęli szczelnie w pojemniki. Przechowują je w wysokich półkach, aby ich dzieci nie mogły dostać się do nich po przekąskę.

Przepis na cheeseburgery jak z McDonald's znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także