NewsyOdwiedził restauracje Magdy Gessler i szczerze ocenił. "Złe, a nawet żenujące"

Odwiedził restauracje Magdy Gessler i szczerze ocenił. "Złe, a nawet żenujące"

Restauracje Magdy Gessler pod lupą tiktokera. Padły mocne słowa
Restauracje Magdy Gessler pod lupą tiktokera. Padły mocne słowa
Źródło zdjęć: © Facebook, TikTok | Magda Gessler, elitarny.lobuz
16.04.2024 10:11

Magda Gessler krytykująca funkcjonowanie restauracji to dla nas chleb powszedni, znany nam od 2010 roku za sprawą słynnych "Kuchennych Rewolucji". A co się stanie, gdy role zostaną zamienione i to lokale gwiazdy TVN-u zostaną poddane ocenie? Oto historia, w której łowca stał się zwierzyną...

Wśród sentencji łacińskich istnieje powiedzenie, które z dzisiejszym tematem wiąże się doskonale. Quis custodiet ipsos custodes? - czyli: Kto pilnuje tych, którzy pilnują? Dzisiaj znamy odpowiedź na to pytanie, przynajmniej w pewnym sensie. Oto Magda Gessler, najsłynniejsza polska restauratorka, a przy okazji niezwykle krytyczna i bezwzględna recenzentka gastronomiczna, stała się obiektem surowej oceny. Dokonał jej tiktoker "Elitarny Łobuz", który w medium społecznościowym zajmuje się kwestią obycia, sznytu i savoir-vivre'u.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Rozmieniła się na drobne"

Tomasz Roy-Szablewski, czyli wspomniany "Elitarny Łobuz" to, jak sam o sobie mówi, urodzony członek warszawskiej elity, który w pewnym momencie swojego życia postanowił zostać influencerem i odkrywać przed widzami kuluary luksusu, elegancji i życia bogaczy. Kilka dni temu tiktoker postanowił podzielić się z internautami swoimi przemyśleniami na temat działalności Magdy Gessler i tego, jak tak naprawdę wyglądają jej restauracje. Jego słowa były... brutalne.

Na początku nagrania Elitarny Łobuz zauważył, że chociaż w latach 90. Magda Gessler mogła uchodzić za gastronomiczną wizjonerkę, to dzisiaj sprawa ta wygląda zgoła inaczej. Według tiktokera restauratorka "rozmieniła się na drobne" i stała się synonimem wielu rzeczy, ale na pewno nie ekskluzywności.

Dzisiaj Magda Gessler kojarzy nam się z sypaniem "Prymatu" w obskurnej kuchni na przedmieściach Lidzbarka Warmińskiego. Magda Gessler kojarzy się dzisiaj z parówkami Besos, a nie z wykwintną kuchnią - powiedział "Łobuz"
Restauracje Magdy Gessler to "relikt"? Tak twierdzi tiktoker
Restauracje Magdy Gessler to "relikt"? Tak twierdzi tiktoker© Facebook | Magda Gessler

Restauracje Magdy Gessler według tiktokera

Nie tylko sam wizerunek gwiazdy TVN-u stał się dla Elitarnego Łobuza polem do krytyki. Tiktoker postanowił również w wyjątkowo okrutnych słowach skomentować to, jak tak naprawdę prezentują się dzisiaj restauracje Magdy Gessler. Według niego są one niepraktyczne, obsługa jest wulgarna, a jedzenie — niesmaczne. "Moje doświadczenia w restauracjach Magdy Gessler są złe, a wręcz żenujące" - stwierdził Elitarny Łobuz, przytaczając między innymi swoją wizytę w "Słodkim Słonym".

W "Słodki Słony" dostałem najgorsze pierogi mojego życia. Nie waham się użyć tego sformułowania: najgorsze pierogi mojego życia. A spieprzyć pierogi w Polsce, to jest sztuka.

Czy Magda Gessler odniesie się do słów coraz popularniejszego w mediach społecznościowych specjalisty od sznytu i luksusu? Na ten moment jeszcze tego nie zrobiła. Jeśli jednak się na to zdecyduje, na pewno będziemy o tym informować!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także