NewsyPilne ostrzeżenie Żabki. Do sklepów trafiły zatrute kanapki, pod żadnym pozorem nie wolno ich jeść

Pilne ostrzeżenie Żabki. Do sklepów trafiły zatrute kanapki, pod żadnym pozorem nie wolno ich jeść

Żabka-Pyszności; Foto: Wikimedia Commons
Żabka-Pyszności; Foto: Wikimedia Commons
Paulina
03.08.2022 10:07

Popularna kanapka z sieci sklepów żabka zostaje usunięta. Bagietka grillowa Tomcio Paluch może być niebezpieczna dla zdrowia- poinformowała Żabka. Dostawca poinformował o tym, że w kanapkach pojawiła się groźna bakteria. Jaka? Czy mamy się czego obawiać? Czy dostaniemy zwrot za zakupiona kanapkę z Żabki? Oto zebrane informacje.

Apel Żabki w sprawie kanapek

Dostawca poinformował, że w produkcie: 12009349 Bagietka grillowa Tomcio Paluch 230 g. Asortyment oznakowane kodem EAN 8586015136252 i terminami przydatności do spożycia sięgającymi 1 sierpnia 2022 r.- informuje Żabka.

Apelujemy do wszystkich Klientów, którzy zakupili powyższe produkty o ich niespożywanie i wyrzucenie lub zwrócenie zakupionego towaru - czytamy w specjalnym komunikacie sieci.
Obraz

Bakteria Listeria Monocytogenes to nie żarty. To właśnie ją wykryto w kanapkach. Spożycie produktu z ta bakterią może wywołać groźną dla zdrowia listeriozę. Objawami listeriozy są nudności, bóle głowy, gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, wymioty, światłowstręt, zaburzenie równowagi, czy drgawki. Cała ta kaskada dolegliwości może prowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Skażoną bakterią kanapkę "Bagietka grillowa Tomcio Paluch" oddać można w sklepie Żabka. Nie można jednak wybrać dowolnego sklepu, a jedynie ten, gdzie kanapka została zakupiona. - Za przyniesiony produkt otrzymają Państwo zwrot pieniędzy w kwocie ceny zakupu - wyjaśniła Żabka.

W oświadczeniu, które wypuściła Żabka znajdziemy przeprosiny za niedogodności, jakie mogą wynikać z zaistniałej sytuacji. Działania sklepu podyktowane są troską o bezpieczeństwo konsumentów. Takie zachowanie dobrze świadczy o zarządzie sklepu.

Obraz

Robot do robienia hot-dogów

W ostatnim czasie jest głośno o sieci sklepów Żabka, nie tylko z uwagi na zaistniałą sytuację. Pojawił się pierwszy robot Robbie, zainstalowany został w sklepie autonomicznym w Warszawie przy ul. Dobrej 54. Dzięki temu klienci będę mogli zakupić Hot-Doga wykonanego przez robota. Od teraz, oprócz zakupów bez kolejki i ciepłego espresso dostaniemy na wynos hot-doga. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku z czego bardzo cieszą się przedstawiciele tej firmy.

Jeśli masz ochotę na hot-doga wypróbuj nasz przepis: 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także