NewsyPlantator wyrzucił prawie 3 tony śliwek w pole. Powód rozrywa serce, możemy tylko współczuć

Plantator wyrzucił prawie 3 tony śliwek w pole. Powód rozrywa serce, możemy tylko współczuć

Plantator wyrzucił prawie 3 tony śliwek. Powód łamie serce - Pyszności; Foto: facebook.com/sadyogrodypl; Canva.com
Plantator wyrzucił prawie 3 tony śliwek. Powód łamie serce - Pyszności; Foto: facebook.com/sadyogrodypl; Canva.com
Agnieszka
09.09.2022 13:08

Niedawno pisaliśmy o problemach jakie obecnie dotykają polskich producentów mięsa. Jednak okazuje się, że nie tylko oni w tym roku mierzą się z wieloma trudnościami. Według portalu sadyogrody.pl niedawno jeden z plantatorów wyrzucił prawie 3 tony śliwek w pole. Dlaczego tak się stało? Poniżej podajemy więcej informacji.

Plantator wyrzucił prawie 3 tony śliwek

Śliwki - Pyszności; Foto: Canva.com
Śliwki - Pyszności; Foto: Canva.com

Według portalu sadyogrody.pl plantator wyrzucił 2,5 tony owoców. W konsekwencji śliwki wylądowały na polu. Napisał on o tym na jednej internetowej grupie zajmującej się tematyką owoców. Mężczyzna opublikował również zdjęcie śliwek.

Lepotica z chłodni. Ilość 2,5 tony. Trafia się miękka. Zapraszam wybawicieli, którzy oferują 0,5 zł/kg. Role kiedyś się odwrócą. - czytamy na portalu sadyogrody.pl

Dlaczego tak się dzieje? Niska cena śliwki

Cena śliwki jest obecnie wyjątkowo niska, poza tym nie ma zainteresowanych nią kupców. W związku z tym plantatorzy mierzą się w tym roku z bardzo ciężką sytuacją. Owoców jest aktualnie bardzo dużo, jednak nie ma na nie popytu.

Ceny śliwek zarówno w skupach jak i firmach handlowych są niskie a popyt słaby. Na wielu skupach śliwka nie jest już przyjmowana, bo "jest pełno" i z wysypywaniem owoców trzeba czekać. Tylko ile można? - czytamy na portalu sadyogrody.pl

Obecne problemy producentów żywności

Śliwki to niejedyny produkt, którego obecnie nie opłaca się sprzedawać. Okazuje się, że ten rok jest wyjątkowo ciężki dla wielu producentów żywności. Jest to związane m.in. z wysokimi kosztami produkcji.

Niedawno pisaliśmy o branży mięsnej, która obecnie mierzy się z wieloma problemami. Możemy tutaj wymienić  m.in. brak CO2, czy wysokie ceny energii. W konsekwencji niedługo wiele małych, rodzinnych zakładów mięsnych może zostać zamkniętych. Podobne problemy dotykają również producentów napojów gazowanych.

Mięso - Pyszności; Foto: Canva.com
Mięso - Pyszności; Foto: Canva.com

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować domowe drożdżówki ze śliwką i kruszonką krok po kroku. Bułeczki idealnie sprawdzą się na deser lub jako pyszna przekąska między posiłkami. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także