NewsyPlanujesz posiłki na wesele? Nie możesz zapomnieć o jeden rzeczy

Planujesz posiłki na wesele? Nie możesz zapomnieć o jeden rzeczy

Wesele (Adobe)
Wesele (Adobe)
01.08.2023 18:45, aktualizacja: 01.08.2023 19:01

Planujesz wesele i tworzysz listę najważniejszych rzeczy? Wiesz już, jak będzie wyglądała sala i co zaserwujesz gościom do jedzenia. Praktycznie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Musisz jednak zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny aspekt. Opowiedział o nim skadrowany na swoim TikToku.

Usługodawcom na weselu należy zapewnić posiłek. To nie ulega żadnej wątpliwości i świadczy o podstawowej kulturze osobistej. Nie jest jednak ważne, co powinni jeść, ale kiedy. Na to uwagę zwraca tiktoker. Wiadomo, że warto zwrócić uwagę na różne alergie, awersje pokarmowe oraz dietę danej osoby.

Planujesz posiłki na wesele? Zwróć uwagę na bardzo ważny aspekt

- Usługodawcy, jak DJ, fotografowie, filmowcy, wszyscy ci, którzy pracują na waszym weselu niestety jedzenie dostają jako ostatni - mówi w filmiku.

Jakie ma to skutki? Często nie zdążą go zjeść, a czasem jakaś ciotka chce herbatę lub jakieś jedzenie teraz i już. Niektórzy robią awanturę o to, że muzyka jeszcze nie gra. Co więc musi zrobić obsługa? Kelnerzy przynieść herbatę, a zespół lub DJ zacząć zabawiać gości.

Skadrowany uczula też na to, że obsługa pracuje od samego rana. Kamerzysta zaś już wczesnym rankiem przygotowuje sprzęt i udaje się potem do domu pani młodej, by nagrać najważniejsze momenty. Nawet jeśli wesele jest ogromne, obsługa powinna zjeść coś dobrego.

- Warto mieć na uwadze, by obsłużyć najpierw najważniejsze stoliki, czyli stolik państwa młodych, a potem w międzyczasie podawać usługodawcom również ich jedzonko. To, że nie zdążą zjeść  - trudno, ale co z tym jedzeniem? Szkoda wyrzucić - kontynuuje, zwracając się przede wszystkim do obsługi lokalu.

Internauci zawsze w formie

Chociaż część użytkowników pisała, że będzie pamiętała o usługodawcach, którzy zobowiązali się obsługiwać ich wesele, to pojawiły się komentarze w stylu "ja w pracy nie dostaję".

"Dlatego nie powinni nic dostawać, biorą grube pieniądze i jeszcze jedzenie za darmo chcą i wymagania mają, nikt w pracy za darmo nie je" - czytamy w jednym komentarzu.
Planujesz wesele? Nie zapomnij o jednej rzeczy (Pexels)
Planujesz wesele? Nie zapomnij o jednej rzeczy (Pexels)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także