PrzepisKultowa pizzeria musi zostać zamknięta, a działała ponad 30 lat. Powód jest przygnębiający

Kultowa pizzeria musi zostać zamknięta, a działała ponad 30 lat. Powód jest przygnębiający

Pizzeria Ufo ogłosiła zamknięcie- Pyszności; źródło: Facebook/Pizzeria Ufo
Pizzeria Ufo ogłosiła zamknięcie- Pyszności; źródło: Facebook/Pizzeria Ufo
Ewa

02.01.2023 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne kultowe miejsce znika z mapy Polski. Pizzeria zamyka się po ponad 30 latach na rynku. Właściciel zdradził powód swojej decyzji. Do mediów dochodzą niepokojące wieści na temat kolejnych lokali gastronomicznych, które kończą swoją działalność. Duża ich część to miejsca kultowe, które istnieją na rynku od kilkudziesięciu lat, tak jak Pizzeria Ufo.

Pizzeria Ufo ogłosiła zamknięcie

"Ufo" to lokal znajdujący się na warszawskim Śródmieściu. Od 30 lat serwował pizzę i przyciągał mnóstwo klientów. Dla wielu osób było to miejsce kultowe, kojarzące się z rodzinnym obiadem po weekendowych spacerach.

Po tylu latach na rynku restaurację spotkał przykry los - wisząca na drzwiach kartka informuje, że lokal jest do wynajęcia.

Sprzedałem ponad 500 kart stałego klienta, one są bezterminowe. Nie miałem dowozu, ale mam 250 nazwisk ludzi, którzy dzwonili i przyjeżdżali z całej Warszawy po tę pizzę. W latach 90. przychodzili do lokalu młodzi ludzie, potem przyprowadzali swoje dzieci, a następnie te dzieci przychodziły z własnymi pociechami. Takich przypadków było bardzo dużo. Stworzyła się tradycja Pizzerii UFO

- mówi właściciel restauracji Janusz Michał Cieśliński

Pizzeria Ufo- Pyszności/ źródło:  strona www
Pizzeria Ufo- Pyszności/ źródło: strona www

Właściciel zdradza powód zamknięcia

Po tylu latach na rynku mogłoby się wydawać, że niewiele jest w stanie pokonać takie biznesy. Lokal przynosił dochody i ogromną satysfakcję z pracy właścicielowi. Kryzys rozpoczął się w 2020 roku wraz z wybuchem pandemii. Dzięki skorzystaniu z dofinansowań, udało się przetrwać ten ciężki okres. Jednak był to dopiero początek problemów. Kroplą, która przelała czarę goryczy, okazało się podniesienie cen energii i straty spowodowane obniżeniem podatku VAT na żywność.

Kupuję tylko żywność. Jak kiedyś kupowałem w Makro za 1 tys. zł, to miałem 250 zł VAT-u do odliczenia. Teraz mam tylko 50 zł, ale jak sprzedaję pizzę, to muszę VAT odprowadzić. Ceny wzrosły. Za ser płaciłem w grudniu 15 zł za kg, teraz płacę 30. To samo jest z mąką, olejem, cukrem

- tłumaczy właściciel

Czynsz podniosła również spółdzielnia, od której pan Janusz wynajmuje lokal. 80 letni właściciel mówi również, że brakuje mu już siły na prowadzenie lokalu. Niestety, po ponad 30 latach pizzeria Ufo kończy swoją działalność.

Przepis na karkówkę w coli i ketchupie znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także