NewsyProducent Thermomiksa grozi pozwem? Pojawił się niepokojący komunikat

Producent Thermomiksa grozi pozwem? Pojawił się niepokojący komunikat

Thermomix odmienił sposób gotowania
Thermomix odmienił sposób gotowania
Źródło zdjęć: © Archiwum Prywatne | Marzena Pęcak

14.09.2023 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć obiegła wiadomość o niepokojącym komunikacie, który pojawił się na pewnej grupie na Facebooku. Czyżby Thermomiks postanowił ukrócić konkretne zjawisko?

Wielofunkcyjne roboty kuchenne stały się naszą codziennością. Można znaleźć je praktycznie w każdej kuchni. I w sumie nie ma się co dziwić, bo takie urządzenia naprawdę ułatwiają wiele codziennych czynności. Aż trudno sobie wyobrazić, jak bez tego typu rozwiązań radziły sobie nasze przodkinie. Na pewno było im dużo trudniej, a wszystkie działania w kuchni zajmowały zdecydowanie więcej czasu.

Na temat tego typu sprzętów powstają nawet specjalne grupy na Facebooku, gdzie użytkownicy mogą podzielić się nie tylko swoimi doświadczeniami i sprawdzonymi patentami. W takich miejscach mogą znaleźć również pomoc oraz wiele inspiracji na przygotowanie pysznych posiłków. I właśnie ostatniej kwestii ma dotyczyć dzisiejszy problem. O co dokładnie chodzi?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Vorwerk przetarł szlaki

Marka Vorwerk, wprowadzając w 1961 roku na rynek swojego robota, rozpoczęła pewien trend. Ich Thermomix pomimo upływu lat, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też firma nie osiada na laurach i ciągle się rozwija. Co jakiś czas wypuszcza odświeżony model kuchennego urządzenia, który posiada nowe funkcje.

Z takim urządzeniem gotowanie jest dużo prostsze
Z takim urządzeniem gotowanie jest dużo prostsze© Adobe Stock | Guillem de Balanzó

Ogromne zainteresowanie kuchennym sprzętem nie obeszło się bez echa na rynku. Swoje własne modele wielofunkcyjnych robotów wprowadziły też dwie największe sieci sklepowe w Polsce — Lidl i Biedronka. Potencjalnego kupującego może kusić zwłaszcza cena tego typu sprzętu. Jest ona dużo niższa od oryginalnego Thermomiksa. 

Thermomix mówi dość?

Na stronie telepolis.pl opublikowano tekst, który odnosi się właśnie do działań marki Vorwerk. Sama jestem posiadaczką oryginalnego Thermomiksa, dlatego temat ten od razu mnie zainteresował. Jak wynika z artykułu, jedna z grup poświęconych gotowaniu przepisów w Lidlomiksie została usunięta. Podobno stało się tak przez pismo przedsądowe, jakie wystosował producent i właściciel Thermomiksa. Dlaczego to zrobił?

Okazuje się, że problem dotyczył grupy "Monsieur cuisine (Lidlomix) przepisy, porady, pomoc", na której miały być publikowane oryginalne przepisy z Cookidoo. Czym jest Cookidoo? To płatna platforma Thermomiksa, w której zamieszczone są wszystkie przepisy, jakie można przygotować w urządzeniu. Z tego też powodu dostęp do platformy powinni mieć tylko posiadacze oryginalnego sprzętu

Do artykułu dołączono screen z opisywanej grupy
Do artykułu dołączono screen z opisywanej grupy© telepolis.pl | telepolis.pl

W artykule nie podano, co dokładnie znalazło się w piśmie przedsądowym od producenta Thermomiksa. Jeśli w sprawie pojawią się jakieś nowe szczegóły, wrócimy do tematu.

Czy masz którykolwiek z wyżej opisanych sprzętów w swoim domu. Jeśli tak, to dlaczego zdecydowałeś się konkretnie na ten model? I jak oceniasz go po dłuższym użytkowaniu? To była dobra decyzja?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także