Newsy11 produktów spożywczych, które nie mają daty ważności. Zawsze będą jadalne!

11 produktów spożywczych, które nie mają daty ważności. Zawsze będą jadalne!

11 produktów spożywczych, które nie mają daty ważności. Zawsze będą jadalne!
Ewa
11.09.2020 14:21, aktualizacja: 11.09.2020 17:32

Warto sprawdzać daty ważności produktów, zanim ich użyjemy. Jednak w przypadku tych produktów nie jest to konieczne. Zobacz, co w Twojej kuchennej szafce praktycznie się nie starzeje.

#1 Sos sojowy

Sos sojowy coraz częściej gości w naszych kuchniach, nie tylko jako dodatek do sushi. Ze względu na swój intensywny smak, ciężko zużyć całą buteleczkę w krótkim czasie. Na szczęście, ten sos się nie zepsuje tak łatwo. Od otwarcia butelki masz przynajmniej 3 lata. Oczywiście, dużo zależy od jakości sosu oraz sposobu przechowywania, ale myślimy, że te kilka lat wystarczy, żeby zużyć :)

Obraz

#2 Ryż

Jak pokazuje jedno z badań, w takich warunkach ryż można przechowywać do 30 lat i nie traci on swojego aromatu ani wartości odżywczych. Ważne jest przestrzeganie jednego warunku- trzymaj ryż w stałej temperaturze, bo jej wahania źle wpływają na przechowywanie.

Obraz

#3 Orzechy

Oleje, które wchodzą w skład orzechów, działają jak naturalne konserwanty. Szczelne pudełko i możesz spokojnie jeść je nawet rok po terminie ważności.

Obraz

#4 Mleko w proszku

Mleko w proszku, które jest przetwarzane zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi normami zdrowotnymi, może być przechowywane przez długi czas bez utraty wartości odżywczych. Oczywiście, o ile przechowujesz je w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Obraz

#5 Syrop klonowy

Nieotwarta butelka syropu klonowego może być przechowywana przez czas... nieokreślony. Nawet po otwarciu możesz go używać przez kilka lat, jeśli przechowujesz go w lodówce.

Obraz

#6 Mocne alkohole

Mocne napoje alkoholowe, takie jak wódka, whisky, rum i koniak, nie mają daty ważności, ale ważne jest, aby przechowywać je w chłodnym, ciemnym miejscu w odpowiednio zamkniętych butelkach.

Obraz

#7 Ocet

Ocet jest pochodną fermentacji alkoholu, więc podobnie jak on, nie ma określonej daty ważności do spożycia. Najlepiej przechowywać go w oryginalnym pojemniku w chłodnym, ciemnym miejscu z dala od źródeł ciepła.

Obraz

#8 Cukier i sól

Zarówno cukier, jak i sól, możesz bezpiecznie przechowywać nie zwracając uwagi na datę. Nawet jeśli ulegną zbryleniu, to nie tracą swoich właściwości.

Teaspoon Full of Sugar Isolated on White Background
Teaspoon Full of Sugar Isolated on White Background

#9 Miód

Podczas wykopywania jednej z egipskich piramid archeolodzy odkryli kilka słoików z miodem. Średni wiek znaleziska wynosił około 2000-3000 lat, a wciąż był zdatny do spożycia. To chyba wystarczający argument na to, że nie musisz martwić się datą ze słoika :)

Obraz

#10 Sucha fasola

Naukowcy z Brigham Young University odkryli, że po 30 latach przechowywania suszona fasola zmieniła swój wygląd, ale wszystkie próbki pozostały nadające się do spożycia. Oczywiście, lepiej ugotować ją wcześniej, ale nie musisz martwić się terminami.

Obraz

#11 Woda

To oczywiste, bo jak woda mogłaby się zepsuć? Mimo tego, na butelkach wybita jest data. I to właśnie butelek ona dotyczy! No, chyba że wkładamy do środka brudne palce, plujemy i nie zakręcamy butelki :)

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także