PoradyPrzechowywanie w zamrażarce - najczęstsze błędy

Przechowywanie w zamrażarce - najczęstsze błędy

Przechowywanie w zamrażarce - najczęstsze błędy
Frania

12.04.2019 10:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przechowywanie w zamrażarce mnóstwa składników może wiązać się z nie lada problemami. I jak się okazuje w praktyce, wiele osób popełnia te same błędy.

Czas z nimi skończyć raz na zawsze i nauczyć się, jak powinna wyglądać odpowiednia organizacja zamrażarki. Bierzemy się do roboty ?

#1 Zła temperatura

Aby zamrażarka mogła prawidłowo funkcjonować, należy zapewnić jej dobre warunki - w tym odpowiednią temperaturę (- 18 stopni Celsjusza).

Żadne urządzenie tego typu nie lubi ciepła, dlatego po pierwsze ustaw dobrą temperaturę. Po drugie nie otwieraj go w bezmyślny sposób. Jeśli zamrażarka będzie odpowiednio zorganizowana, jeszcze przed otwarciem będziesz wiedział, gdzie szukać danego produktu.

#2 Zamrażarka jest przepełniona lub prawie pusta

Obraz

To kolejne dwa poważne problemy, które często się powtarzają. I trzeba znaleźć tu złoty środek, aby urządzenie mogło służyć nam przez wiele lat.

Jeśli w zamrażarce znajduje się zbyt mało rzeczy, musi ona wykonać znacznie więcej pracy, aby znajdująca się w niej żywność była w pełni zamrożona. Zamrażarka nie będzie pracować prawidło również, kiedy znajdzie się w niej zbyt wiele produktów.

#3 Nie zamrażasz owoców

Jeśli lubisz pić rano orzeźwiające koktajle, warto pamiętać, aby wstępnie je zamrozić. I tu bardzo ważna kwestia, nie chodzi o włożenie całego owocu do zamrażarki.

Podziel je na mniejsze kawałki i rozmieść równomiernie na blaszce lub desce. Dzięki temu zabiegowi, będziesz mieć szybki i łatwy dostęp do owoców w każdej chwili.

#4 Umieszczasz zbyt późno produkty w zamrażarce

Praktyka z umieszczaniem jedzenia w zamrażarce, które jest już prawie nieświeże, nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli np. kupiłeś zbyt dużo mięsa mielonego, podziel go na mniejsze porcje i umieść w lodówce tuż po zakupie.

Tylko wtedy masz pewność, że jedzenie jest w pełni świeże.

#5 Źle zabezpieczasz produkty, które trafiają do zamrażarki

Po pierwsze, przy włożeniu resztek jedzenia do woreczka próżniowego, zawsze powinnaś usuwać nadmiar powietrza. Po drugie, nie możesz umieszczać w opakowaniach zbyt wiele jedzenia. Co z pewnością utrudni pracę zamrażarce.

#6 Nie oznaczasz opakowań z mrożoną żywnością

Okej, niby umieszczasz konkretne produkty w osobnych opakowaniach, ale już zapominasz je podpisać. Przez co w zamrażarce robi się niepotrzebny bałagan, a każde długie poszukiwania w urządzeniu skutecznie psują Ci humor na resztę dnia.

A oto jak powinno to wyglądać:

Skoro już wiesz, jak przechowywać żywność w zamrażarce, czas na organizację lodówki!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także