PoradyPrzechowywanie produktów po otwarciu

Przechowywanie produktów po otwarciu

Przechowywanie produktów po otwarciu
Frania

19.09.2019 09:49, aktual.: 24.09.2019 08:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przechowywanie produktów w kuchni to bardzo istotna kwestia. Dlatego dziś dowiesz się jak długo trzymać dane produkty po otwarciu.

Koniec z długim sprawdzaniem w sieci i zastanawianiem się, ile czasu można korzystać z otwartego ketchupu, mięsa czy też majonezu. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tu, w jednym miejscu!

#1 Ketchup

Obraz

Jeśli nie jest otwarty, możesz przechowywać go w spiżarni do 12 miesięcy. Z kolei po otwarciu, będzie nadawał się do użytku jeszcze przez miesiąc.

Pamiętaj jednak, że po pierwszym wykorzystaniu, należy trzymać go w lodówce.

#2 Musztarda

Obraz

Był ketchup, czas więc na musztardę. Jeśli jest szczelnie zamknięta i nigdy wcześniej nie była używana, możesz przechowywać ją w spiżarce nawet do dwóch lat. Po otwarciu, trzeba przechowywać ją w lodówce. Okres przydatności wynosi wtedy około roku.

#3 Mielona wołowina

Obraz

W lodówce najlepiej trzymać ją do 2 dni. Możesz ją również zamrozić i przechowywać w ten sposób przez kilka miesięcy.

Pamiętaj również, aby zwracać uwagę na takie znaki jak: dziwny zapach, mdły kolor oraz oślizgły wygląd mięsa. W takich przypadkach natychmiast je wyrzuć.

#4 Jajka

Obraz

Przechowując jajka w lodówce możesz używać ich do 3 tygodni. Zanim jednak je wykorzystasz, zawsze warto zrobić bardzo szybki i prosty test.

Wystarczy, że włożysz jajko do szklanki z wodą. Jeśli opadnie na dno, spokojnie możesz je zjeść. W przypadku kiedy wypłynie ku górze, od razu się go pozbądź.

#5 Jak przechowywanie produktów, to i łosoś

Obraz

Filety z łososia możesz trzymać w lodówce do 2 dni. Z kolei w zamrażarce termin przechowywania wydłuża się do 2-3 miesięcy.

Jak można poznać, że ryba nie nadaje się do jedzenia? Twoją uwagę powinien zwrócić fakt, że jest oślizgła i ma brzydki zapach.

#6 Zielenina w opakowaniach

Obraz

Czas przechowywania warzyw w szczelnych opakowaniach to ok. 10 dni. Po otwarciu okres ten skraca się do 5 dni.

#7 Oliwa z oliwek

Obraz

Może posłużyć w Twojej kuchni nawet do 2 lat. Pamiętaj jednak, żeby nie trzymać jej w ciepłym i nasłonecznionym miejscu. Ponieważ w takich warunkach szybko się zepsuje.

#8 Migdały

Obraz

Migdały będą nadawać się do użytku od 2 do 4 tygodni, jeśli po otwarciu będziesz przechowywać je w hermetycznym opakowaniu. Trzymaj je w ciemnym i chłodnym miejscu.

W przypadku kiedy zauważysz na nich plamy, natychmiast się ich pozbądź.

#9 Majonez

Obraz

W spiżarni możesz przechowywać zamknięty majonez do 4 miesięcy. Po otwarciu, zawsze trzymaj go w lodówce. Okres przydatności wynosi wtedy maksymalnie 3 miesiące.

Przechowywanie produktów po otwarciu już nigdy więcej nie będzie jednym wielkim problemem ?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także