PoradyPrzed kilkudniowym wyjazdem z domu umieść w zamrażarce monetę. Ta stara metoda naprawdę działa

Przed kilkudniowym wyjazdem z domu umieść w zamrażarce monetę. Ta stara metoda naprawdę działa

Przed kilkudniowym wyjazdem z domu umieść w zamrażarce monetę. Ta stara metoda naprawdę działa
Frania

06.10.2022 13:35, aktual.: 06.10.2022 22:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planujesz wyjazd na kilka dni? W domu nie zostanie nikt, kto mógłby zająć się Twoimi rzeczami? Boisz się, że pod Twoją nieobecność dojdzie do jakiejś awarii?

Jeśli tak, mam trik, który z pewnością rozwiąże bardzo istotny problem. Dzięki niemu, po powrocie z wczasów, czy też przerwy świątecznej, będziesz mieć pewność, że jedzenie z zamrażarki jest nadal przydatne.

Jak to działa?

Podczas naszej nieobecności, czy to w domu, czy w mieszkaniu, może dojść do awarii. Tym samym, lepiej się zabezpieczyć. I w tym konkretnym przypadku mówię o sytuacji, kiedy to nagle zabraknie prądu.

Aby dowiedzieć się czy do tego doszło i czy żywność przechowywana w zamrażarce nadaje się do jedzenia, wykorzystaj poniższą sztuczkę z użyciem zwykłej monety.

Obraz

Zamroź wodę w kubeczku. Następnie, tuż przed wyjazdem, ustaw na nim monetę. Jeśli po powrocie moneta będzie w tym samym miejscu, co przed wyjazdem, oznacza to, że nie doszło do awarii. Jeśli zaś moneta będzie znajdować się niżej (pod powierzchnią lodu), to jasny znak, że podczas Twojej nieobecności zabrakło prądu.

W takim przypadku lepiej od razu pozbądź się jedzenia. Tym samym uchronisz siebie i bliskich przed przykrymi konsekwencjami.

Przydatną sztuczką nie zapomnij podzielić się ze znajomymi. Na pewno będą Ci za to wdzięczni!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także