PoradyMagda Gessler nie znosi, gdy w sałatce jarzynowej jest ten składnik. Nigdy go nie dodaje

Magda Gessler nie znosi, gdy w sałatce jarzynowej jest ten składnik. Nigdy go nie dodaje

Sałatka jarzynowa Magdy Gessler - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTube: TVN Foodie
Sałatka jarzynowa Magdy Gessler - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTube: TVN Foodie
09.12.2022 14:32

Magda Gessler jest kopalnią kulinarnej wiedzy. Ma też swój własny sposób na chyba każdą potrawę świata. Wynika to z lat doświadczeń za sterem licznych restauracji, ale również gotowania dla domowników. A jak prezentuje się sałatka jarzynowa Magdy Gessler? Co zawiera, a czego nie? Dowiesz się z tego artykułu.

Wśród wszystkich potraw obecnych na świątecznym stole ciężko jest wybrać tę jedną, najważniejszą. Zwłaszcza kiedy przywiązujemy wagę do tradycyjnego wymiaru tej uroczystości. Jest jednak jeden posiłek, którego brak na Wigilii na pewno dostrzeże każdy. Jest nim oczywiście sałatka jarzynowa.

Sposoby jej przyrządzania różnią się w zależności od domu, upodobań gości i oczywiście przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. W końcu zawsze najlepsza sałatka jarzynowa to ta, którą od niepamiętnych czasów przygotowywała babcia, a później mama.

Sałatka jarzynowa - Pyszności; foto: Canva
Sałatka jarzynowa - Pyszności; foto: Canva

A jakie są patenty najsłynniejszej ekspertki kulinarnej Polski na idealną sałatkę jarzynową? Magda Gessler ma ich sporo, ale jedna zasada jest dla niej ważniejsza od wszystkich pozostałych. Jaka? Nie dodawanie do sałatki cebuli.

Czemu według Magdy Gessler cebula w sałatce jarzynowej to zły pomysł?

Restauratorka postanowiła opowiedzieć o sałatce jarzynowej na łamach swoich mediów społecznościowych. We wpisie podkreśliła swoje podejście do notorycznie dodawanej do tej potrawy cebuli.

Sałatka jarzynowa, żeby była dobra i dla dzieci, i dla dorosłych, moim zdaniem nie powinna mieć cebuli. Cebula powinna być oddzielnie, ponieważ nasza cebula jest bardzo mocna i jeżeli ją dołożymy dzień wcześniej, to potem, jak otwieramy lodówkę, to nam wyje taki gaz cebulowy.

Trzeba tu przyznać, że niezależnie od tego, jakie masz podejście do cebuli w sałatce jarzynowej, jej obecność w tej potrawie rzeczywiście bywa częstą przyczyną sporów.

Sałatka jarzynowa Magdy Gessler - jaka powinna być?

Nie tylko brak cebuli, według Magdy Gessler, jest ważny w sałatce jarzynowej. Oto kilka z jej bezcennych porad w tej dziedzinie.

#1 Marchewka, pietruszka i seler dodane do sałatki powinny być wcześniej ugotowane w rosole. To nada im najlepszego smaku i aromatu.

#2 Jakość jest ważna. Jajka powinny być ekologiczne, groszek tylko z puszki (żeby miał miękką skórkę), a ziemniaki kleiste, ale nie mączne.

#3 Jabłko to według Magdy Gessler jeden z najważniejszych składników sałatki. Dzięki niemu wychodzi słodka, więc nie ma co się pieścić z ilością tych owoców.

Sałatka jarzynowa Magdy Gessler - Pyszności; foto: Canva
Sałatka jarzynowa Magdy Gessler - Pyszności; foto: Canva

#4 Restauratorka poleca też dodawanie do sałatki jarzynowej grzybów, a konkretnie: kurek. Na dodatek, jak twierdzi, lepiej ich nie siekać, żeby pięknie się prezentowały.

#5 O czym jeszcze trzeba pamiętać według Magdy Gessler? O odciśnięciu ogórków kiszonych, niezbyt intensywnym mieszaniu sałatki, a także odpowiednich przyprawach: soli, pieprzu, oleju rzepakowym, cukrze, chrzanie i musztardzie, oraz niewielkiej ilości majonezu.

Tak powstaje sałatka jarzynowa Magdy Gessler. A jeśli szukasz innych ciekawych przepisów, obejrzyj ten filmik z naszego kanału na YouTube. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także