NewsySernik u Lewandowskiego jest droższy, niż u Gessler. Za ciasto trzeba zapłacić fortunę

Sernik u Lewandowskiego jest droższy, niż u Gessler. Za ciasto trzeba zapłacić fortunę

Instagram
Instagram
02.04.2023 13:01, aktualizacja: 26.09.2023 12:13

Sernik to niemal obowiązkowa pozycja w wielkanocnym menu. Jednak Polacy tak go uwielbiają, że sięgają po niego nie tylko w święta. I doskonale wie o tym Robert Lewandowski, który niedawno wprowadził w swojej restauracji aż cztery rodzaje sernika. Niestety entuzjazm gości w tym miejscu się kończy, bo ceny tego deseru w Nine's są rekordowo wysokie. Ile kosztuje sernik u Lewandowskiego?

Do tej pory wysokie ceny kojarzyły nam się głównie z gwiazdą programu "Kuchenne rewolucje". By zaopatrzyć się w lokalu Słodki-Słony Magdy Gessler, klient musiał faktycznie za słodkie przekąski słono zapłacić. Teraz jednak cena sernika u Lewandowskiego zdeklasowała nawet te proponowane przez znaną restauratorkę.

Player/Kuchenne rewolucje
Player/Kuchenne rewolucje

Sernik Lewandowskiego droższy niż Gesslerowej

Magda Gessler przyzwyczaiła nas do tego, że ceny w jej lokalach nie należą do najniższych. Królowa TVN zawsze tłumaczy to wykorzystaniem tradycyjnych receptur i składników najwyższej jakości. Ile zatem trzeba zapłacić za sernik z cukierni Słodki-Słony?

Porcja sernika krakowskiego u Gessler kosztuje 22 złote, zaś sernika z kajmakiem - 20 złotych. Przeliczając je na cenę za kilogram, dojdziemy do wniosku, że ceny ciasta znanej restauratorki są przystępne. Dostaniemy u niej bowiem sernik za 100 zł/kg. To w porównaniu z cennikiem Nine's Roberta Lewandowskiego znacznie taniej!

Ile kosztuje sernik u Lewandowskiego?

Niedawno pisaliśmy o tym, ile kosztuje schabowy u Lewandowskiego. Jednak nie tylko ceny dań głównych biją u piłkarza rekordy drożyzny. Kwota, która widnieje przy serniku w menu lokalu Nine's powala na kolana. Goście Lewandowskiego z pewnością zastanowią się dwa albo nawet trzy razy, zanim zdecydują się na zamówienie u niego deseru.

Mimo to sportowiec ostatnio poszerzył ofertę serników. W jego restauracji można teraz zamówić nie jeden, ale aż pięć serników w różnych wariantach. Cena za porcję takiego deseru to 27 zł. Jednak ciasta różnią się od siebie składnikami oraz gramaturą. Większość serników sprzedawana jest w porcjach o wadze 235 gramów, ale porcja klasycznego sernika nowojorskiego oraz sernikobrownies waży tylko 220 gramów.

W składzie serników znajdziemy przede wszystkim serek philadelphia, belgijską białą czekoladę oraz kruszonkę. Do deserów (w zależności od wersji) dodawane są jeszcze owoce, masło orzechowe bądź polewa. Czy to dlatego są one tak drogie w Nine's ?

Za kilogram sernika z białą czekoladą u Lewandowskiego trzeba zapłacić niemal 115 zł. Podobnie w przypadku sernika z masłem orzechowym oraz sernika z gorzką czekoladą. Jeszcze drożej wyniesie nas zakup klasycznego ciasta z Nowego Jorku bądź sernikobrownie - ponad 120 zł/kg. Czy te ciasta warte są swojej ceny?

Nine's
Nine's

Jeśli wolicie domowe wypieki, to polecamy pyszny sernik z orzechami pekan. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także