PoradyW tej popularnej kiełbasie prawie nie ma mięsa. Katarzyna Bosacka ostro reaguje

W tej popularnej kiełbasie prawie nie ma mięsa. Katarzyna Bosacka ostro reaguje

Instagram
Instagram

10.01.2023 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna Bosacka ostrzega przed popularnym produktem mięsnym. Znana blogerka i ekspertka od zdrowego i oszczędnego gotowania waha się w tej sytuacji w ogóle nad nazwaniem tego ,,mięsem". Chodzi o skład kiełbasy zwyczajnej dostępnej w supermarketach.

Mogłoby się wydawać, że Katarzyna Bosacka niejedno już widziała i producentom nie będzie już łatwo ją zadziwić. Jednak, z tego co widzimy w niedawno opublikowanym przez nią poście na Facebooku, komuś to się udało. A dokładnie producentowi kiełbasy, chociaż to słowo powinniśmy chyba ubrać w cudzysłów. Tym razem Bosacka jest naprawdę wkurzona.

Myślałam, że produkty z takim składem to rzadkość na rynku, ale okazuje się, że jest ich nadal całkiem sporo.

- grzmi na swoim profilu dziennikarka. Jak prezentuje się skład kiełbasy, który potrafił wyprowadzić ją z równowagi?

Skład kiełbasy - Pyszności; foto: Canva
Skład kiełbasy - Pyszności; foto: Canva

Czy to w ogóle jest mięso?

Mowa tu o wyrobie, który nosi wdzięczną nazwę ,,kiełbasa zwyczajna". Jest ona dość popularna i nietrudno ją wypatrzyć na sklepowych półkach. Jak informuje Katarzyna Bosacka, produkt ten nie tylko zawiera jedynie 21% mięsa (13% drobiowego i 8% wieprzowego), ale to pierwsze mięso było oddzielone mechanicznie.

W tym momencie dziennikarka przypomina, co taka informacja dokładnie oznacza:

(...) mięso drobiowe oddzielone mechanicznie (...) zgodnie z definicją mięsem NIE JEST. To tkanki oddzielone od kości, których nie dało się oddzielić ręcznie. W związku z tym są tam chrząstki, skóry, ścięgna

Skandaliczny skład kiełbasy zwyczajnej

To nie jedyna rewelacja, jakiej Bosacka dopatrzyła się w składzie ,,kiełbasy zwyczajnej". Poza pysznościami w ramach ,,mechanicznie oddzielonego mięsa", skład zawiera jeszcze między innymi tłuszcz wieprzowy i drobiowy, maltodekstrynę, glutaminian monosodowy, azotyn sodu i zapychacze w postaci kaszy manny, błonnika pszennego i skrobi ziemniaczanej.

Katarzyna Bosacka podsumowuje skład kiełbasy w wymowny sposób:

Nie taka ,,zwyczajna" ta kiełbasa...

Dziennikarka zachęca również do kupowania kiełbas z dobrym składem i przekonuje, że takie, które mają prawie 100% mięsa również są na rynku. Warto jednak zawsze zachowywać ostrożność i przede wszystkim - czytać etykiety.

A my zrobiliśmy podsumowanie białych kiełbas z supermarketów. Znajdziesz je w tym filmiku z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także