PrzepisWeź z kuchennej szafki i posmaruj ugryzienie komara. Zniknie natychmiast

Weź z kuchennej szafki i posmaruj ugryzienie komara. Zniknie natychmiast

Adobe Stock
Adobe Stock
12.06.2023 07:45, aktualizacja: 12.06.2023 08:19

Komary potrafią być uciążliwe. Nie znoszą ich szczególnie dzieci, które wyjątkowo ciężko przechodzą ich ugryzienia. Swędzące, rozdrapane wręcz rany potrafią być nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jak sobie z nimi radzić? Jest na to niezwykle prosty sposób. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki i posmarować ugryzienie komara. Dzięki temu zniknie natychmiast.

"Lato z komarami, lato swędzące bez przerwy" brzmią jakże prawdziwe słowa jednej z popularnych piosenek. Możemy jednak w łatwy sposób temu zaradzić. Okazuje się, że w naszym domu jest wiele różnorodnych specyfików, które poradzą sobie z łagodzeniem dolegliwości po ukąszeniu komarów. Nie musimy zatem kupować drogich maści w aptece.

Soda na ugryzienie komara. Swędzenie znika w mig

Lato to wspaniała pora roku. Większość czasu spędzamy na dworze i korzystamy z wysokich temperatur. Promienie słońca, ciepłe powietrze, ale wieczorami pojawiają się one... Ukąszenia komara potrafią być naprawdę nieprzyjemne. Często wiążą się z okropnym swędzeniem, którego nie jesteśmy w stanie opanować. A jednak. Wystarczy, że sięgniemy do kuchennej szafki po sodę oczyszczoną.

Sodę oczyszczoną należy wymieszać z wodą w taki sposób, by składniki utworzyły łatwą do smarowania pastę. Należy należy nałożyć ją na ugryzienie komara, delikatnie wcierając w skórę, a następnie poczekać, aż zaschnie. Soda oczyszczona ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Dzięki niej pozbędziemy się świądów i brzydkich bąbli, które pojawiają się po ukąszeniu komarów. Działanie powinniśmy zauważyć naprawdę bardzo szybko.

Co na ukąszenie komara? Te sposoby są równie skuteczne

Ukąszenia komara potrafią wdać się we znaki. Jeśli nie mamy w domu sody oczyszczonej, to możemy użyć na przykład octu. Wystarczy namoczyć nim wacik kosmetyczny, a następnie przyłożyć go w swędzące miejsce na jakiś czas. Ten sposób powinien przynieść natychmiastową ulgę. Warto również skorzystać z babcinych sposobów. W tym celu należy przekroić cebulę na pół i przyłożyć jedną z połówek do ukąszenia. Zawarta w warzywie siarka zmniejszy obrzęk.

Co na ukąszenie komara? Fot. Pixabay
Co na ukąszenie komara? Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także