NewsySzaleństwo z "lodami Ekipy" to był tylko początek. Friz wprowadza kolejny produkt

Szaleństwo z "lodami Ekipy" to był tylko początek. Friz wprowadza kolejny produkt

Friz planuje sprzedaż nowych produktów - Pyszności; foto: Instagram: frizoluszek
Friz planuje sprzedaż nowych produktów - Pyszności; foto: Instagram: frizoluszek

11.05.2023 19:33, aktual.: 11.05.2023 20:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Młodzi, odważni, przedsiębiorczy. Słynna "Ekipa Friza" nosi w sobie wszystkie te szlachetne przymioty. Mimo pewnego rodzaju perturbacji, jakie dotknęły grupę youtuberów, ich wola walki o miejsce na rynku się nie zmniejszyła. Według najnowszych doniesień Friz szykuje już kolejne produkty sygnowane własną ksywką. Stworzył w tym celu nową spółkę.

Meandry drogi na szczyt mają to do siebie, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Podbijająca przez lata internet grupa youtuberów z "Ekipy Friza" w pewnym momencie natknęła się na mur, którego nie dali rady przeskoczyć. A przynajmniej nie razem. Słynna paczka rozpadła się w połowie 2022 roku, ale jej członkowie nie zapadli się pod ziemię. Dzisiaj samozwańczy przywódca Ekipy chce ponowić sukces słynnych lodów Ekipy, po które jeszcze niedawno przedstawiciele pokolenia Z ustawiali się w długie kolejki do Żabki.

Friz, przywódca "Ekipy" - Pyszności; foto: Instagram: frizoluszek
Friz, przywódca "Ekipy" - Pyszności; foto: Instagram: frizoluszek

Szał na lody Ekipy

Kiedy w 2021 roku do sklepów trafiły lody "Ekipa", sprzedające je punkty stały się obiektem nowej wersji XVII-wiecznego potopu. Tym razem "najeźdźcą" nie byli jednak Szwedzi, lecz młodzi ludzie wracający ze szkół, a ich celem nie było objęcie władzy nad krajem, lecz zdobycie wyprodukowanego we współpracy z Frizem smakołyku.

Warto zaznaczyć, że nie zawsze chodziło tu o samą słodycz, lecz o okalający go papierek. Już niedługo później opakowanie po lodach "Ekipa" stało się wręcz białym krukiem wśród... papierków po lodach? Cóż, w każdym razie obiektem o charakterze kolekcjonerskim, osiągającym ceny nawet kilkuset złotych.

Zainteresowanie lodami Ekipa jest tak duże, że nie tylko zwiększyliśmy produkcję, sieć dystrybucji, ale i rozmiar lodów - już wkrótce w sprzedaży pojawią się lody Ekipa XL!

- pisał wtedy na swoim Instagramie gigant przemysłowy "Koral", produkujący popularne lody.

Jak się niedawno okazało, Friz, eksprzywódca starej Ekipy, nie porzucił planów zwojowania rynku. Co tym razem zaproponuje złaknionym nowości młodym konsumentom?

Friz zakłada nową spółkę

Skoro lody Ekipy cieszyły się przekraczającym wszelkie wyobrażenia zainteresowaniem, nic nie powinno stać na przeszkodzie w powtórzeniu tego sukcesu. Tym razem jednak Friz planuje zrobić to w ramach nowej spółki powołanej przez Ekipa Holding - ESSA CO sp. z.o.o. Podmiot ten, według informacji zamieszczonej na Twitterze, ma zajmować się rynkiem FMCG, czyli tzw. produktami szybkozbywalnymi. W komunikacie Ekipy czytamy:

Celem założenia ESSA jest wykorzystywanie globalnych trendów i olbrzymiego potencjału brandów wspieranych przez influencerów. ESSA będzie wprowadzała na rynek marki i produkty w różnych kategoriach FMCG z podmiotami z branży influencerskiej, także spoza grupy kapitałowej Spółki.

Pierwszy produkt nowej spółki ma trafić na półki sklepowe już latem tego roku. Czym będzie? Lodami? Płatkami śniadaniowymi? Energetykami? Tego jeszcze nie wiadomo, więc pozostaje tylko czekać. Być może o tym, że już się pojawił, będą świadczyły nietypowe kolejki do sklepów...

Ciasto amerykańskie na pizzę. Obejrzyj nasze wideo i zrób je sam!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także