NewsySztuczna inteligencja skomponowała własne dania! Możesz ich spróbować w polskiej restauracji

Sztuczna inteligencja skomponowała własne dania! Możesz ich spróbować w polskiej restauracji

Sztuczna inteligencja- Pyszności/ źródło: Masna Micha (facebook)
Sztuczna inteligencja- Pyszności/ źródło: Masna Micha (facebook)
Ewa

08.02.2023 06:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztuczna inteligencja pomocna w restauracji. Opracowała nowe pozycje w menu w trójmiejskiej restauracji. Zaskakujące połączenie składników przyciągnie fanów?

Chat GPT to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do generowania tekstu. Narzędzie zostało opracowane przez firmę Open AI i szturmem podbija Internet. Aplikacja robi ogromne wrażenie: rozwiązuje zadania matematyczne, napisze pracę zaliczeniową za studenta i bajkę oraz poprowadzi konwersację. Oczywiście, nie brakuje wpadek i błędów, jednak nie da się ukryć, że to wielki krok w ewolucji sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja pomocna w restauracji

Z potencjału aplikacji postanowiła skorzystać jedna z trójmiejskich restauracji. Przedstawiciel lokalu podczas rozmowy poprosił Czat GPT o wymyślenie bowla i wrapa, który miałby zagościć w menu. Dodatkowym kryterium, które miało być przez sztuczną inteligencję uwzględnione, była cena dania, która nie powinna przekraczać 25 zł. Koszt składników potrzebnych do stworzenia potrawy nie powinien z kolei przekraczać 30% wartości.

Od dziś możecie sprawdzić pierwsze Masne dania stworzone przez sztuczną inteligencję. BowlGPT z kaszą jaglaną, gotowanymi warzywami, kimchi, orzechami, grillowanym indykiem (w wersji vege z krakersami z ciecierzycy) i dressingiem na bazie pasty miso i sosu sojowego z warzywami, fetą, krewetkami i sosem tzatziki

- pisze restauracja "Masna Micha" na swoim profilu na Facebooku

Program stworzył nietypowe i dość oryginalne połączenie smaków. To pokazuje, jak duży potencjał ma zastosowanie tej technologii. Tworząc sezonowe menu może nam czasem zabraknąć pomysłu na wyjątkowe połączenie czy "danie tygodnia". Z pomocą przyjść może wtedy specjalne oprogramowanie.

Sztuczna inteligencja- Pyszności/ źródło: Masna Micha (facebook)
Sztuczna inteligencja- Pyszności/ źródło: Masna Micha (facebook)
Receptury sztucznej inteligencji okazały się ciekawe i zdecydowaliśmy się dodać je do naszego menu. Natomiast koszty składników zdecydowanie przekroczyły te zakładane. Może wynikać to z faktu, że dane chatuGPT pochodzą z 2021 roku i zwłaszcza w kontekście cen produktów spożywczych mogą się różnić od tego, co obecnie obserwujemy w sklepach

– mówi Agnieszka Kościńska, właścicielka restauracji w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim"

Czat GTP to przyszłość?

Pojawiały się głosy, jakoby CzatBot zdał z powodzeniem egzamin lekarski, przeszedł rekrutację na stanowisko inżynierskie w Google. Czy tak ma wyglądać nasza przyszłość?

Trzeba przyznać, że Chat GPT dysponuje już teraz olbrzymią bazą rozwiązań. Jednak trzeba się sporo natrudzić, aby wyciągnąć od niego te naprawdę wartościowe. Pierwsze propozycje były mało oryginalne i wykorzystywały głównie grillowane warzywa, pierś z kurczaka i sos na bazie Oliwy. Dopiero kolejne prośby zaowocowały pozycjami, które zdecydowaliśmy się umieścić w menu

- opowiada  właścicielka "Masnej Michy"

Jak widać, na razie nie musimy się obawiać.

Przepis na tortillę z kurczakiem i pysznym sosem znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także