PrzepisTe popularne produkty z Biedronki mają groźną bakterię. Jak najszybciej je wyrzuć

Te popularne produkty z Biedronki mają groźną bakterię. Jak najszybciej je wyrzuć

Biedronka wycofuje produkt (ADOBE)
Biedronka wycofuje produkt (ADOBE)
08.06.2023 14:56

Biedronka wycofuje kolejną partię produktów. Powodem jest obecność bardzo groźnej bakterii. Jeśli ostatnio kupiłeś hamburgery drobiowo-wieprzowe z Dań Express, to natychmiast wyrzuć je do kosza. Sanepid wykrył w nich bowiem niebezpieczną dla zdrowia bakterię.

Biedronka wycofuje danie. Spożycie go może być niebezpieczne

W hamburgerach drobiowo-wieprzowych z Dań Express (z numerem 153/V i terminem przydatności do spożycia: 14/06/2023) wykryto duże ilości Listeria monocytogenes, która wywołuje listeriozę. Partię wycofano ze sprzedaży 6 czerwca 2023 roku. Jeśli jednak już zdążyłeś je kupić, natychmiast je wyrzuć lub oddaj do sklepu. Zjedzenie go może się bardzo źle dla ciebie skończyć, a nieprzyjemne zatrucie nie jest jedynym skutkiem.

Hamburgery wyprodukowała firma Konspol Holding, która zajmuje się produkcją dań dla sklepu Biedronka.

"Decyzja podyktowana jest dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów i ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia niezgodnego produktu przez konsumentów. Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu" - czytamy w komunikacie wydanym przez producenta hamburgerów.
Biedronka ostrzega przed produktem (ADOBE)
Biedronka ostrzega przed produktem (ADOBE)

Bakteria wywołuje groźną chorobę

Listeria monocytogenes jest główną przyczyną powstania i rozwoju listeriozy. Choroba ta jest niebezpieczna przede wszystkim dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zakażenie nią może doprowadzić nawet do poronienia lub przedwczesnego porodu. Negatywne skutki mogą odczuć także osoby ze słabą odpornością - choroba prowadzi bowiem do posocznicy i zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Zarazić się może każdy, jeśli zauważysz u siebie objawy zatrucia, jak najszybciej udaj się do lekarza. Dolegliwości, które powinny cię zainteresować to:

  • Zakażenia skóry,
  • silne zatrucie,
  • gorączka,
  • bóle mięśni,
  • biegunki,
  • konwulsje,
  • zaburzenia równowagi,
  • sztywnienie karku.

Biedronka ostrzega swoich klientów przed spożywaniem zakażonej partii dań gotowych. To już kolejny wycofany produkt tego typu. Wcześniej sklep ostrzegał przed kebabem z kurczaka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także