NewsyTej lodówki nikt nie otwierał przez 3 lata. Pokazała, co znalazła w środku

Tej lodówki nikt nie otwierał przez 3 lata. Pokazała, co znalazła w środku

Jak może wyglądać zawartość lodówki, która nie była otwierana przez 3 lata?/źródło: TikTok/www.tiktok.com/@aurikatariina
Jak może wyglądać zawartość lodówki, która nie była otwierana przez 3 lata?/źródło: TikTok/www.tiktok.com/@aurikatariina
Marzena Pęcak
30.07.2023 13:09, aktualizacja: 30.07.2023 14:29

Lodówka to niezastąpiony element każdego domu i mieszkania. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, w jakim stanie znajdowałby się ten gadżet kuchenny po kilku latach nieużytkowania? Dzięki pewnej tiktokerce już za moment wszystko stanie się jasne.

Chyba nie muszę nikomu wyjaśniać, jak ważne jest systematyczne i dokładne sprzątanie domu. Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia, gdzie dzieje się najwięcej. To właśnie tu przygotowujemy posiłki. I jak wiadomo, takie działania od czasu do czasu wiążą się również z potrzebą przeprowadzenia gruntownych porządków.

W tym miejscu muszę coś wyznawać. Nie potrafię normalnie funkcjonować w chaosie i bałaganie. Dlatego też, zanim wezmę się czy to za przygotowanie obiadu, czy też napisanie kolejnego artykułu, muszę mieć dookoła perfekcyjny porządek. W przeciwnym wypadku po prostu nie umiem się odnaleźć i skupić na konkretnym zadaniu. Też tak masz?

Tiktokerka pomaga w gruntownych porządkach

Przeglądając ostatnio filmiki na TikToku, natrafiłam na konto Auri, gdzie zamieszcza relacje z przeprowadzonych prac porządkowych. I jeśli myślisz, że dotyczą one po prostu posprzątania garderoby, czy też kuchni, w której nikt nie sprzątał przez kilka dni, jesteś w błędzie. Projekty, których podejmuje się dzielna kobieta, są naprawdę trudne i szokujące.

Na jej kanale @aurikatariina można znaleźć między innymi relacje, gdzie kobiecie ciężko przejść pomiędzy zgromadzonymi przez lata śmieciami. Tak, dobrze przeczytałeś, w miejscach, które odwiedza Auri często, ktoś nie sprzątał nawet kilka lat!

Ta lodówka nie była otwierana przez 3 lata!

Praktycznie każdy film tiktokerki wywołał we mnie szok i niedowierzanie. Na szczycie mojej listy znalazł się jednak filmik z czyszczeniem lodówki. Może będzie ciężko ci w to uwierzyć, ale Auri wyczyściła lodówkę, która nie była otwierana przez 3 lata! Nie powinien zatem zdziwić cię fakt, że przed samym otwarciem na twarzy Auri można zobaczyć lekki niepokój. Co też zobaczyła po otwarciu drzwi?

Co można znaleźć w lodówce, która nie była otwierana przez 3 lata?/źródło: TikTok/www.tiktok.com/@aurikatariina
Co można znaleźć w lodówce, która nie była otwierana przez 3 lata?/źródło: TikTok/www.tiktok.com/@aurikatariina

Po pierwsze, okazało się, że nieużywana od lat lodówka jest pełna produktów. Oczywiście po tylu latach były bezużyteczne. Co więcej, znajdowały się w naprawdę opłakanym stanie, dlatego od razu trzeba było się ich pozbyć. Co znalazło się wśród wyrzuconych produktów? Najbardziej w pamięci utkwił mi widok wkładu jajek, wręcz brązowa wędlina oraz opakowanie jogurtu, które już dawno powinno znaleźć się w koszu na śmieci.

Oczywiście Auri podczas porządków miała na twarzy maseczkę, bo chyba nie zdziwi cię fakt, że zepsute produkty z pewnością ładnie nie pachniały. Zaś na jej rękach znalazły się gumowe rękawiczki. Pomimo ogromu produktów, Auri się nie poddała. Najpierw wszystko wyrzuciła, po czym zabrała się za dokładne mycie. I muszę przyznać, że lodówka po jej działaniach wygląda naprawdę dobrze. W życiu nie pomyślałabym, że będzie to w ogóle możliwe.

Po lewej lodówka po wyrzuceniu produktów, po prawej po gruntownym czyszczeniu Auri/źródło: TikTok/www.tiktok.com/@aurikatariina
Po lewej lodówka po wyrzuceniu produktów, po prawej po gruntownym czyszczeniu Auri/źródło: TikTok/www.tiktok.com/@aurikatariina

Na pewno wiele osób po obejrzeniu tego nagrania, zacznie zastanawiać się, po co w ogóle to robiła. Można było od razu spisać lodówkę na straty. Ja jednak w całym tym projekcie widzę coś głębszego, wręcz inspirującego. Moim zdaniem działania Auri to dowód na to, że nigdy nie jest za późno na zmiany — w tym przypadku porządki. Co więcej, każdy zasługuje na drugą szansę. Może to też dotyczyć sprzętów kuchennych. A ty co myślisz o tej historii?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także