NewsyKoszmarna wpadka na weselu. Nagranie z krojenia tortu przejdzie do historii

Koszmarna wpadka na weselu. Nagranie z krojenia tortu przejdzie do historii

Tort weselny miał uświetnić przyjęcie, a spowodował niemały bałagan - Pyszności; Fot. Adobe Stock
Tort weselny miał uświetnić przyjęcie, a spowodował niemały bałagan - Pyszności; Fot. Adobe Stock
08.06.2023 13:35, aktualizacja: 08.06.2023 14:08

Tort weselny to niekiedy gwóźdź programu przyjęcia. Desery obecnie przypominają małe dzieła sztuki, zwłaszcza te zdobione misternie wykonanymi dekoracjami. Jednak jeszcze ważniejsza jest chwila, kiedy państwo młodzi łapią wspólnie za nóż, by odkroić kawałek ciasta. Wtedy wszystkie oczy zwrócone są nich. I nikt na ich miejscu nie chciałby zaliczyć w takim momencie wpadki. Te jednak zdarzają się częściej, niż mogłoby się wydawać.

Krojenie tortu weselnego to dla nowożeńców stresująca sytuacja. Dziesiątki, a bywa, że i setki par oczu śledzi każdy ruch młodych, a ci uporać się muszą z nieraz kilkupiętrowymi konstrukcjami deserów. Niekiedy nowożeńcy proszą o pomoc obsługę przyjęcia, innym razem z pomocną dłonią przybywa ktoś z zaproszonych gości. Zdarza się, że mimo wielkich starań wpadki nie da się uniknąć. Pocieszeniem jest to, że takie sytuacje najczęściej po latach wspomina się z uśmiechem.

Tort weselny i koszmarna wpadka

Nie tak to miało wyglądać. Wypadki jednak zdarzają się, nawet kiedy usilnie staramy się robić wszystko najdokładniej, jak potrafimy. Przekonała się o tym pewna młoda para z Polski, których małą wpadkę podczas wesela uwieczniono na taśmie i zamieszczono w mediach społecznościowych. Chociaż może nie taką małą, wszak uroczyste krojenie tortu weselnego to jeden z głównych elementów wesela. I jedna z wielu chwil, kiedy oczy wszystkich skierowane są wyłącznie na nowożeńców.

Piękny, kilkupiętrowy tort weselny miał uświetnić przyjęcie, a stał się przyczyną sporego bałaganu. Jak widzimy na filmiku udostępnionym na TikToku przez internautę o nicku "tomstorymovies", kiedy młoda para z uśmiechem i skupieniem zabrała się za pierwsze pociągnięcie nożem, wszystko szło gładko. Do momentu, kiedy wykrojony kawałek miał trafić na talerz. Z pomocną dłonią i szpatułką podbiegła do nowożeńców przyjaciółka pary i też autorka deseru. Szpatułka jednak na nic się zdała, bo wystarczyło jedne delikatne szarpnięcie, by piętro tortu weselnego odpadło i runęło na ziemię.

Miało być tak pięknie. Internauci dzielą się swoimi wpadkami z wesel

"To nie miało prawa się wydarzyć" - czytamy w zamieszczanym wideo. A jednak wydarzyło się i stało się... viralem. Wideo obejrzano już ponad 700 tys. razy. Komentujący żartują, że młodzi wpadkę będą z uśmiechem wspominać po latach. Niektórzy podzielili się też swoimi przygodami z wesel. Jedna z komentujących wspomniała, jak przy torcie zapłonęła jej suknia od zapalonej racy. Kolejna, że wylała szampana na chleb i kieliszki, a na plamie od alkoholu poślizgnęła się jej koleżanka.

"U mnie za to spadł obsłudze tort i widać było na nim ręce które go łapały" (pis. oryg.) - czytamy w kolejnym komentarzu.

Gorzej, kiedy tort weselny miał być, jak ze snu, a okazało się, że wygląda, jak wyjęty z najgorszego koszmaru. Takim doświadczeniem podzieliła się pewna kobieta na facebookowym forum, wrzucając zdjęcie nieestetycznego tortu, jaki "wyczarował" dla niej cukiernik. Kiczowate plastikowe kwiaty, nietrzymające pionu piętra i nierównomiernie nałożony lukier finalnie stworzyły karykaturę tortu weselnego. Więcej przeczytacie tutaj: Zamówiła tort weselny ze zdjęcia. Gdy zobaczyła, co jej przywieźli, wpadła w rozpacz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także