Porady5 prostych trików, by przestać płakać przy krojeniu cebuli. Sami je przetestowaliśmy

5 prostych trików, by przestać płakać przy krojeniu cebuli. Sami je przetestowaliśmy

5 prostych trików, by przestać płakać przy krojeniu cebuli. Sami je przetestowaliśmy
Katarzyna Skoczek

12.07.2018 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów, który szybko podbił nasze serca! Przekrój cytrynę na pół i natrzyj nią obie strony noża, zanim zaczniesz kroić cebulę. Jeśli kroisz większe ilości cebuli, powtórz czynność nacierania jeszcze raz, w trakcie siekania. Ta sztuczka nie zabiła całkowicie zapachu cebuli, ale nie uroniliśmy nad nią ani jednej łzy, mimo że czuliśmy lekkie podrażnienie oczu.

#2 Trzymaj cebulę w lodówce przez 30 minut

Ten trik sprawia, że zawarta w cebuli siarka, pochodząca z olejku lotnego, traci tendencje do ulatniania się i trafiania do naszych oczu, dzięki czemu nad cebulą nie uroniliśmy prawie żadnej łzy!

#3 Włóż cebulę do zamrażarki

30 minut spędzone w zamrażarce to sposób, dzięki któremu cebula praktycznie wcale nie wywołuje łez podczas krojenia. Makijaż został na miejscu, a męska część ekipy zachowała klasę. Co więcej, pozbyliśmy się też zapachu cebuli! To, w połączeniu z metodą #1, nasza ulubiona kombinacja.

#4 Krój cebulę pod bieżącą wodą

Ustawiliśmy deskę w zlewie, odkręciliśmy delikatnie wodę i zaczęliśmy kroić. Ten trik faktycznie, całkowicie pokonał zapach cebuli i łzy przy jej krojeniu ale nie był najwygodniejszy. Niemniej, jeśli cebuli potrzebujecie do gulaszu, zapiekania, czy omasty - krojenie pod wodą będzie dobrym sposobem.

#5 Używaj ostrego noża

Im bardziej tępy nóż, tym mocniej niszczymy strukturę cebuli, miażdżąc ją, a nie tnąc. Tak naruszona powierzchnia cebuli wydziela więcej drażniących oczy substancji. Naprawdę ostry nóż potrafi o 70% ograniczyć łzy nad krojeniem cebuli!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także