NewsyW tej warszawskiej restauracji obsługa jest niemiła dla klientów. Mimo to płacą krocie by tam zjeść

W tej warszawskiej restauracji obsługa jest niemiła dla klientów. Mimo to płacą krocie by tam zjeść

Niemiła restauracja - Pyszności; foto: Adobe Stock oraz Facebook
Niemiła restauracja - Pyszności; foto: Adobe Stock oraz Facebook

22.04.2023 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Warszawie powstała niemiła restauracja, której zasady funkcjonowania są bardzo proste: jedzenie ma być wyborne, a obsługa — najgorsza z możliwych. Ten trend przyszedł do nas z zachodu, a chętnych do odwiedzenia miejsca, w którym jest się traktowanym w potworny sposób — nie brakuje. Jak się powodzi restauracji "Udław się"?

Założycielem nowego punktu na gastronomicznej mapie Warszawy jest popularny youtuber Wojtek Przeździecki. Jaki był koncept prowadzenia biznesu? Już sama nazwa restauracji - "Udław się" - mówi wiele o tym miejscu. Kolejne "wskazówki" co do sposobu jej funkcjonowaniu podpowiada napis znajdujący się na drzwiach lokalu.

Jeśli liczyłeś na miłą obsługę to se kur*a idź do Gesslerowej. My założyliśmy te knajpę tylko i wyłącznie dla pieniędzy. W restauracji występuje: zakaz używania zwrotów grzecznościowych, telefonu. Żryj, udław się i wyp**rdalaj

Jeśli jednak myślisz, że dziwaczny gastronomiczny motyw został wynaleziony przez polskiego youtubera, to wyjaśniamy: nic w ten deseń. Za tworem, który można by określić jako "niemiła restauracja" stoi bowiem Australia. To właśnie tam powstał pierwszy lokal Karen's Diner, konceptu polegającego na wulgarnej, niemiłej i naburmuszonej obsłudze (pisaliśmy o tym tutaj) jako swego rodzaju "przeżycia" dla gości. Dziwne? Cóż, zarówno Karen's Diner, jak i "Udław się" cieszą się sporym zainteresowaniem.

Niemiła restauracja - Pyszności; foto: Facebook
Niemiła restauracja - Pyszności; foto: Facebook

Niemiła restauracja w Warszawie — opinie

Restauracja Wojtka Przeździeckiego jest już otwarta, a opinii o tym miejscu — nie brakuje. Trzeba jednak przyznać, że trzeba było się nieźle naszukać, żeby pokazać tutaj chociaż jedną recenzję tego miejsca bez użycia wulgaryzmów w co trzecim słowie. Wygląda więc na to, że gościom udziela się atmosfera miejsca, którą można określić jako mieszanka impertynencji, nonszalancji i abstrakcji. Skutkiem tego jest wcale nie najgorsza średnia ocen na portalu Google. "Udław się" jest w tym momencie oceniona na 4.5 na 5 gwiazdek. Co sądzą goście?

koszmar introwertyka. ogólnie wrażenia tragiczne.Polecam.

- twierdzi jeden z nich, dając wysokie noty do swojej opinii.

Niemiła restauracja- Pyszności; foto: Adobe Stock
Niemiła restauracja- Pyszności; foto: Adobe Stock
Jedzenie tak obrzydliwe że az kupiłem drugą porcję .Git Majonez

- dodaje drugi, również zadowolony ze swojej wizyty. A ty co uważasz o pomyśle youtubera na restaurację? Czy Polacy mają równie dużo dystansu i ekstrawagancji, by sukces "Udław się" trwał nie tygodnie czy miesiące, a długie lata?

Jeśli niemiła restauracja nie jest w twoim guście, to zawsze możesz przygotować coś pysznego w domu. Na przykład tę pyszną zupę pesto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także