PrzepisWegański kurczak w KFC. Kiedy w Polsce? Ceny i menu

Wegański kurczak w KFC. Kiedy w Polsce? Ceny i menu

Wegański kurczak w KFC. Kiedy w Polsce? Ceny i menu
Ewa
15.03.2022 17:41, aktualizacja: 16.10.2023 10:54

KFC – wgański kurczak w menu w Polsce. Od kiedy? Jaka cena? Ile kosztuje? Ile ma kcal i jaki skład? Chociaż roślinne zamienniki mięsa nie są już dla nikogo żadną nowością, to jednak ich pojawienie się w sieciówce słynącej z prawdziwych kurczaków. Jak wygląda nowa oferta KFC? Ceny i zdjęcia.

Oferta wege w KFC w Polsce

KFC to jedna z najpopularniejszych sieci z fast foodami. Pierwszy lokal w Polsce pojawił się w 1995 roku, czyli ponad ćwierć wieku temu. Obecnie KFC ma 19 tysięcy lokali w 100 krajach na całym świecie. Flagowy produkt KFC pojawił się dopiero 15 lat po otwarciu pierwszej restauracji. Aktualnie w ciągu minuty sprzedaje się 400 kawałków kurczaka.

Wraz z rozwojem marki w menu pojawiały się nowe pozycje. Coraz więcej znanych sieci postanawia wprowadzić wegańskie i wegetariańskie alternatywy dla mięsa. W ślad za Burger Kingiem i McDonalds. poszło również KFC. Co jest w opcji wege w KFC?

Jeden z raportów żywieniowych Kearny informuje, że tradycyjne mięso, bazujące na produktach odzwierzęcych będzie stanowić zaledwie 55% światowego rynku mięsa w 2035 roku. Nic więc dziwnego, że już teraz pojawią się takie nowości.

Obraz

KFC wege. Roślinne nuggetsy z kurczaka

Po dwóch latach przeprowadzania testów nad Beyond Fried Chicken, od 10 stycznia w Stanach Zjednoczonych można kupić wegańskiego "kurczaka". Nuggetsy opracowane we współpracy z Beyond Meat sprzedawane są w opakowaniach po 6 lub 12 sztuk. Jak smażone są wegańskie nuggetsy w KFC? W ofercie tkwił jednak mały haczyk: smażone były na tym samym tłuszczu, co klasyczne mięso. Przez to nie nadawały się dla wegan ani wegetarian, a jedynie dla fleksitarian. Kevin Hochman, dyrektor generalny sieci KFC US, nie wyklucza, że w przyszłości powstaną osobne stanowiska.

Sieć zapewnia, że smakuje bardzo dobrze, nawet jeśli nic nie ma wspólnego z mięsem i tradycyjną recepturą fast food.

Obraz

Kiedy wege KFC w Polsce? Ceny i menu

Co jest wege w KFC? Wegańskie nuggetsy pojawiły się w ofercie jednej z krakowskich restauracji KFC. Wprowadzono nawet zmianę i wege nuggetsy nie są już smażone na tym samym tłuszczu co zwykłe mięso.

W ofercie są boxy z nuggetsami, kubełki i tortille. Ile kosztuje wege kurczak w KFC? Ceny zaczynają się od 12,99 zł za 6 sztuk, a kończą na 39,99 zł za kubełek 21 wegańskich nuggetsów.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także