PoradyWeź z kuchennej szafki i umieść w słoiku. To najlepszy sposób na pozbycie się karaluchów z domu

Weź z kuchennej szafki i umieść w słoiku. To najlepszy sposób na pozbycie się karaluchów z domu

Jak pozbyć się karaluchów domowym spsoobem?/źródło: RHJ/Adobe Stock
Jak pozbyć się karaluchów domowym spsoobem?/źródło: RHJ/Adobe Stock
Marzena Pęcak

30.07.2023 17:51, aktual.: 30.07.2023 18:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karaluchy to najgorszy horror, jaki może nas spotkać. Nikt z nas nie chce znaleźć się w ich pobliżu nawet na kilka sekund, a co dopiero toczyć z nimi nierówną walkę w ukochanym domu. Na szczęście wiem, jak skutecznie je przegonić. I to przy pomocy produktu z kuchennej szafki!

Każdy z nas marzy o czystym i zadbanym domu, w którym panuje błogi spokój. Niestety czasami ten idealny obrazek jest zakłócany przez wizytę insektów, które bardzo trudno przegonić. Tym bardziej jeśli atak jest zbiorowy i walczymy nie z jednym nieproszonym gościem, a całą hordą.

Dla mnie najgorszym typem insektów, jakie mogą zaatakować dom, są karaluchy. Po prostu na samą myśl o ich wizycie w moich czterech kątach mam gęsią skórkę na całym ciele. O moich fobiach związanych z tymi insektami wie m.in. babcia Zosia, dlatego zdradziła mi sprawdzony patent na karaluchy. Szczegóły znajdziesz poniżej!

Domowa pułapka na karaluchy

Moja babcia wyjawiła mi, że w swoim 89-letnim życiu zdarzyło się jej kilka razy walczyć z karaluchami. Za każdym razem stosowała ten sam trik, który szybko je przeganiał. Jej tajną bronią okazała się niepozorna kawa.

Fusy po kawie pomogą pozbyć się karaluchów/źródło: NorGal/Adobe Stock
Fusy po kawie pomogą pozbyć się karaluchów/źródło: NorGal/Adobe Stock

I w tym miejscu należy dodać, że nie może być to przypadkowy produkt. Musi być to kawa parzona, ponieważ do walki z karaluchami potrzeba dokładnie fusów po kawie. Drugim kluczowym elementem jest butelka, pojemnik lub słoik. Fusy należy rozsypać w środku wybranego gadżetu i położyć w takim miejscu, aby karaluchy miały do niego swobodny dostęp. Nie trzeba robić nic więcej, bo jak wyjaśniała mi babcia, karaluchy wyczują silny aromat kawy i pójdą jej śladem. Kiedy już wszystkie karaluchy znajdą się w domowej pułapce, możesz się ich pozbyć.

Na co uważać?

Zanim się pożegnamy, chciałabym wspomnieć jeszcze o kilku istotnych informacjach, które mogą zminimalizować szansę ataku karaluchów. Po pierwsze, nie należy zapominać o regularnych porządkach całego domu. Szczególną uwagę dobrze przykładać do czyszczenia kuchni. Dlaczego? Otóż karaluchy uwielbiają resztki jedzenia, dlatego będą gromadzić się tam, gdzie będą mogły znaleźć pożywienie. Dobrze również pamiętać, że najbardziej sprzyjające dla nich środowisko to ciepłe i wilgotne miejsca. Jeśli w twoim domu znajdują się takie zakamarki, regularnie je kontroluj i sprzątaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także