PoradyWeź z kuchennej szuflady. Myszy będą omijać twój dom szerokim łukiem

Weź z kuchennej szuflady. Myszy będą omijać twój dom szerokim łukiem

Myszy w domu to prawdziwe utrapienie.
Myszy w domu to prawdziwe utrapienie.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Olga Yastremska, New Africa, Africa Studio
23.09.2023 10:34, aktualizacja: 23.09.2023 10:57

Jesienią do naszych domów zakradają się myszy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Niestety, te małe szkodniki są w stanie wyrządzić naprawdę wiele szkód, zwłaszcza w kuchni. Wyjaśniamy, jak się ich pozbyć w możliwie najbardziej humanitarny sposób.

To słodkie i urocze stworzenia. Mimo to, ich widok potrafi wywołać przerażenie, dlatego też myszy nie należą do mile widzianych lokatorów. Co gorsza, rozmnażają się w zastraszającym tempie i są w stanie dokonać ogromnych zniszczeń, zwłaszcza w kuchni.

Nie oznacza to, że powinno się je zabijać, wręcz przeciwnie. Myszy stanowią ważny element ekosystemu. Możesz się ich pozbyć w humanitarny sposób, odstraszając je ze swojego domu. Wyjaśniamy jak to zrobić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego myszy sieją spustoszenie?

Wraz z nadejściem chłodnych dni, myszy rozglądają się za ciepłym schronieniem. Często znajdują je w naszych domach, w których to aż roi się od bezpiecznych kryjówek i pożywienia. Myszy dobierają się do zapasów mąki, kaszy czy ziarenek. Przegryzione opakowania nadają się już tylko do wyrzucenia. Co gorsza, "myszkując" po domu często uszkadzają instalacje elektryczne. Jak na szkodniki przystało, rozmnażają się na potęgę. Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z inwazją myszy, musisz działać jak najszybciej.

Jak odstraszyć myszy z domu?

W sklepach budowlanych czy internecie znajdziesz mnóstwo pułapek na myszy. Zdecydowana większość z nich skazuje stworzenie na śmierć w strasznych męczarniach. Na szczęście, istnieją humanitarne metody na pozbycie się tych niepozornych szkodników. Zacznijmy od najprostszej, czyli straszaka z folii aluminiowej. Porwij ją na niewielkie kawałki, a następnie, rozstaw je w miejscach, w których to zauważyłeś myszy.

Drugi sposób jest jeszcze przyjemniejszy, bowiem wymaga użycia olejku o niezwykle przyjemnym dla ludzkiego nosa zapachu. Chodzi o olejek eteryczny o zapachu lawendy. Myszy wprost nie znoszą tego aromatu i kiedy tylko go poczują, od razu uciekają. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych lokatorów w ten sposób, wlej do butelki z atomizerem 100 ml wody i dodaj do niej 30 kropel olejku. Całość dokładnie wstrząśnij i rozpyl spray w miejscach, w których grasują myszy. Zabieg powtarzaj co dwa-trzy dni, aby kwiatowa woń się nie ulotniła. W krótkim czasie zauważysz, że szkodniki wyniosły się z domu.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także