PoradyWłóż zapałkę do miodu. W prosty sposób sprawdzisz, czy jest prawdziwy

Włóż zapałkę do miodu. W prosty sposób sprawdzisz, czy jest prawdziwy

Prawdziwy miód - Pyszności
Prawdziwy miód - Pyszności

02.03.2023 10:13, aktual.: 02.03.2023 10:54

Kubuś Puchatek dobrze wiedział, jak rozpoznać prawdziwy miód. Jeśli chcesz pójść jego śladem, to możesz użyć kilku sprytnych sztuczek. Warto jest m.in. sięgnąć po zapałkę, która pozwoli ci sprawdzić prawdziwość miodu. Co musisz zrobić?

Tak rozpoznasz ten smaczny i prawdziwy miód

Miód to przysmak, bez którego trudno jest sobie wyobrazić owsiankę, śniadanie, wypieki, czy ulubioną herbatę. Większość osób używa go zamiast cukru. Ma w sobie wiele ważnych witamin i co ważne - smakuje wyjątkowo i podkreśla smak wielu dań. W sklepach i na targu znajdziesz różne rodzaje miodów. Niemal na każdym znajduje się etykieta, że "pochodzi z własnej pasieki". Jednak czy na pewno tak jest? Jak rozpoznać ten prawdziwy miód?

Miód - Pyszności; foto: Canva
Miód - Pyszności; foto: Canva

Jest przynajmniej kilka sposobów, ale najlepiej sprawdzi się tu zapałka, która pozwoli wykryć podróbkę. Robiąc test z jej wykorzystaniem, szybko odkryjesz, co tak naprawdę kupiłeś. Wystarczy, że zanurzysz zapałkę w słoiku z miodem i następnie spróbujesz ją odpalić. Jeśli szybko zapłonie, to możesz być spokojny. Prawdziwy miód jest łatwopalny. W przypadku, gdy będziesz mieć trudności z odpaleniem zapałki, to znak, że trafiłeś na podróbkę.

W jaki sposób jeszcze poznać prawdziwość miodu?

Okazuje się, że test zapałki, to tylko jedna z wielu metod, która pozwoli odkryć prawdziwość miodu. Gdy akurat nie masz ich pod ręką, to możesz skorzystać z innych praktycznych sposobów.

Wiedz, że prawdziwy miód poznasz, gdy:

  • spróbujesz go rozpuścić w wodzie - ten prawdziwy trzeba dość długo mieszać, aby całkowicie się rozpuścił;
  • sprawdzisz jego konsystencję - sztuczne miody mają to do siebie, że są płynne niemal przez cały czas; proces całkowitej lub częściowej krystalizacji świadczy o świeżości miodu;
  • zaobserwujesz, w jaki sposób spływa z łyżeczki - podrobiony miód bardzo łatwo jest poznać po tym, jak spływa z łyżeczki - jeśli jego strumień się rwie, to masz do czynienia z podróbką.

Miód możesz wykorzystać do kilku pysznych deserów. Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na pyszne desery z bananami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także