Newsy7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie chleba. Pomoże usunąć szkło i plamy ze ścian

7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie chleba. Pomoże usunąć szkło i plamy ze ścian

7 zaskakujących sposobów na wykorzystanie chleba. Pomoże usunąć szkło i plamy ze ścian
Frania
05.03.2019 13:06

Chleb kojarzy Ci się jedynie ze śniadaniem albo kolacją? Już za chwilę tak nie będzie!

A wszystko to za sprawą 7 nietypowych sposobów wykorzystania pieczywa, które mogą wywołać u Ciebie totalne zaskoczenie. Nie możesz tego przegapić ?

#1 Przy jego pomocy wyczyścisz obrazy olejne

Obraz

Aby usunąć kurz z obrazów olejnych, wystarczy miękka kromka chleba. Delikatnie przetrzyj nią obraz, a na pewno nie zrobisz mu krzywdy.

#2 Krojenie cebuli bez łez

Obraz

Jeśli masz dość płaczu przy krojeniu cebuli, wykorzystaj sprawdzony trik z cebulą. Wystarczy, że podczas krojenia, umieścisz w buzi kawałek chleba, a Twój problem od razu zniknie.

Jak to działo? Otóż chleb skutecznie wchłonie kwasy sulfonowe, które po przekształceniu ww S-tlenek tiopropanalu, są odpowiedzialne za łzawienie oczu.

#3 Pomoże zrobić porządek z rozbitym szkłem

Obraz

Przez nieuwagę stłukłaś szklankę lub wazon? Nie martw się, to żadna tragedia. Zamiast niepotrzebnie lamentować, skup się na tym, aby w dokładny i bezpieczny sposób usunąć rozbite szkło.

Większe kawałki pozbieraj w gumowej rękawiczce. Zaś te mniejsze świetnie wchłonie zwykła kromka chleba.

#4 Twardy jak skała cukier...

Obraz

... również uratujesz przy pomocy chleba. Wystarczy, że do pojemnika ze zbrylowanym cukrem włożysz na kilka dni kromkę pieczywa. I to wszystko!

#5 Wyrówna szanse w walce z plamami na ścianie

Obraz

Maluch potraktował białą ścianę jako blok do rysowania? A może zostawił na niej odciski palców? Usuniesz je przy pomocy świeżego chleba.

#6 Zachowaj świeżość ciasta na dłużej

Wszystko co musisz zrobić w tym konkretnym przypadku, to zabezpieczyć odkrojone kawałki ciasta przy pomocy dwóch kromek chleba i wykałaczek! Dzięki temu deser będzie wilgotny i świeży przez dłuższy czas.

#7 Wróg plam

Obraz

Jeśli nie masz pod ręką odplamiacza, a musisz działać natychmiast, wykorzystaj chleb. Pieczywo skutecznie wchłonie plamę.

Wiedziałaś o tego typu zastosowaniach chleba?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także