PoradyZamiast wyrzucać, włóż ją do lodówki. To pozwoli zaoszczędzić ci mnóstwo pieniędzy

Zamiast wyrzucać, włóż ją do lodówki. To pozwoli zaoszczędzić ci mnóstwo pieniędzy

Lodówka, fot. Adobe Stock
Lodówka, fot. Adobe Stock

16.06.2023 16:06, aktual.: 16.06.2023 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Folia bąbelkowa w lodówce? Czy to szaleństwo, czy geniusz? My uważamy, że to drugie. Okazuje się bowiem, że właściwości tego artykułu przydają się nie tylko przy przeprowadzce; doskonale nadają się również do wykorzystania w chłodziarce. Zobacz, o co w tym wszystkim chodzi, a już nigdy nie wyrzucisz folii do kosza!

Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o tym, że folia bąbelkowa może być przydatna w kuchni, mieliśmy już pewne podejrzenia. Ten przedmiot kojarzy się przecież niewątpliwie z relaksem i opanowaniem zszarganych nerwów, które w kuchni nieraz bywają wystawione na ciężką próbę. Ugotowane jajka źle się obierają? Krojenie cebuli przyprawia o płacz? A może kopytka się rozpadają? Zrelaksuj się przy folii bąbelkowej!

Folia bąbelkowa i lodówka - co mają ze sobą wspólnego? - Pyszności; foto: Canva
Folia bąbelkowa i lodówka - co mają ze sobą wspólnego? - Pyszności; foto: Canva

Dopiero po chwili dotarło do nas, że to nie w tym leży wyjaśnienie użyteczności folii w kuchni. Clou sprawy to jej właściwości — te, z racji których powstała, a nie te, które nadało im rozdrażnione społeczeństwo szukające sposobów na wyciszenie. Bo skoro folia bąbelkowa ma za zadanie amortyzować paczki, to dlaczego nie miałaby też chronić produktów spożywczych?

Lodówka i folia bąbelkowa — co ma piernik do wiatraka?

I nagle, kiedy dotarła do nas ta świadomość, wszystko stało się jasne. Folia bąbelkowa w lodówce naprawdę ma sens. Żeby to wyjaśnić, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest częsta przyczyna szybkiego tracenia świeżości niektórych produktów? Otóż chodzi o uszkodzenie ich struktury. Etylen, czyli roślinny hormon, który wydzielają warzywa i owoce, a który stymuluje ich dojrzewanie, ma wtedy łatwiejsze zadanie. Dlatego takim artykułom przydałaby się właśnie folia bąbelkowa.

Lodówka zabezpieczona miejscowo folią bąbelkową to doskonały pomysł na zabezpieczenie warzyw - Pyszności; foto: Canva
Lodówka zabezpieczona miejscowo folią bąbelkową to doskonały pomysł na zabezpieczenie warzyw - Pyszności; foto: Canva

Wyłożenie jej na półkach i szufladach lodówki, gdzie przetrzymujemy podatne na zniszczenia owoce i warzywa, sprawi że będą one dłużej świeże, a ich wygląd pozostanie nienaganny. Dzięki temu przestaniesz marnować żywność i sporo zaoszczędzisz.

Folii bąbelkowej możemy użyć w kuchni w jeszcze jeden sposób. Ten produkt wykazuje bowiem nie tylko właściwości amortyzujące, ale i termoizolacyjne. Owinięte folią posiłki nie tylko będą odporne na stłuczenia, ale i dłużej pozostaną ciepłe!

A jednak folia bąbelkowa to nie jedyny produkt, którego potrzebuje twoja lodówka. Przeczytaj jeszcze ten artykuł i zobacz, dlaczego włożenie do niej gąbki do mycia naczyń, jest równie dobrym pomysłem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także