PoradyZanim wyjmiesz naczynia ze zmywarki, zrób jedną rzecz. Kwestia zdrowia

Zanim wyjmiesz naczynia ze zmywarki, zrób jedną rzecz. Kwestia zdrowia

Zmywarka (Adobe)
Zmywarka (Adobe)
02.08.2023 11:01, aktualizacja: 02.08.2023 11:25

Zmywarka jest ważnym urządzeniem, które znajdziemy w wielu domach. Wkładamy do niej brudne naczynia, włączamy program, a następnie wyciągamy wszystko ze środka. Okazuje się, że popełniamy błąd. Zanim przystąpimy do ostatniego kroku, musimy wykonać jedną rzecz. To bardzo dobrze wpłynie na nasze zdrowie.

Wielu z nas używa zmywarki codziennie. Nic dziwnego,  trzeba posprzątać po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Stos talerzy rośnie i najłatwiej umyć je w zmywarce. Najgorzej, jak organizowaliśmy jakąś imprezę w domu, a naczyń jest mnóstwo. Dlatego zmywarka jest sprzętem nieocenionym w takich przypadkach. W dosłownie kilkanaście minut talerze i sztućce będą czyste.

Zmywarka ułatwia nam życie, ale źle jej używamy

Zanieczyszczenia w kuchni to bardzo poważny problem. Dziennikarka Yahoo Live przeprowadziła wywiad z ekspertem ds. Bezpieczeństwa Żywności Darinem Detwilerem  na ten temat.

- Zauważasz, że naczynia są czyste i musisz rozładować zmywarkę. Co najpierw robisz? - zapytał.

Każdy z nas odpowiedziałby, że po prostu otwiera i wyciąga rzeczy. Tak właśnie codziennie robimy. Okazuje się, że to bardzo duży błąd. Powinniśmy zrobić jeszcze jedną rzecz. Okazuje sie, że jest ona tak banalna, że wielu z nas o niej zapomina.

Jak zmywarka skończy swoją pracę, umyj ręce (Pexels)
Jak zmywarka skończy swoją pracę, umyj ręce (Pexels)
- Cały czas powtarzam moim studentom, że pierwszą rzeczą, którą muszą zrobić, to umyć ręce, ponieważ wszystko tam zostało zdezynfekowane i nie wiadomo, czego ich ręce dotykały. Chcesz być pewien, że nie zniszczysz całej dezynfekcji naczyń - kontynuował ekspert.

Faktycznie, nieumyte ręce mogą ponownie pobrudzić naczynia. Możemy śmiało stwierdzić, że praca wykonana wtedy przez zmywarkę poszła na marne. Chociaż umycie rąk sprawi, że opróżnianie zmywarki zajmie wam troszeczkę więcej czasu, to warto się poświęcić. Dzięki temu uchronimy nasze naczynia przed brudem i siebie przed różnymi chorobami związanymi z zanieczyszczeniami. Szczególnie jest to ważne, gdy mamy małe dzieci w domu lub gdy czekamy na powiększenie się rodziny. Jednak to nie jest jedyny powód, by zadbać o swoje zdrowie. Powinniśmy to robić codziennie.

To sprawi, że unikniemy tzw. choroby brudnych rąk, która dotyka wielu osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także