Porady11 mało znanych zastosowań papieru do pieczenia. Przyda się na wiele sposobów!

11 mało znanych zastosowań papieru do pieczenia. Przyda się na wiele sposobów!

11 mało znanych zastosowań papieru do pieczenia. Przyda się na wiele sposobów!
Ewa
31.08.2021 13:23

Papier do pieczenia kojarzy nam się głównie, a to niespodzianka, z pieczeniem. Okazuje się jednak, że ma naprawdę wiele zastosowań w kuchni i warto mieć go w szufladzie.

#1 Czysty i błyszczący kran

Obraz

To już nie musi być tylko niespełnione marzenie. Zarówno Twój kuchennych, jak i łazienkowy kran może wyglądać jak nowy, nawet po wielu latach użytkowania.

Wszystko co musisz zrobić, to po umyciu przetrzeć kran papierem do pieczenia. Warstwa wosku, obecna na produkcie, sprawi, że na kuchennych kranie nie będzie śladów po wodzie, czy też niepotrzebnych odcisków palców.

#2 Czyszczenie podłogi

Wiem, początkowo może brzmieć to jak czyste szaleństwo, ale faktycznie papier do pieczenia przyda się także do czyszczenia podłogi.

Arkusz papieru zamontuj na mopie i zabezpiecz przy pomocy taśmy. Teraz przetrzyj podłogi i gotowe. Brud i kurz zniknie w mgnieniu oka!

#3 Pomoże przy czyszczeniu otwieracza do puszek

Wystarczy, że przetrzesz ostrze gadżetu kuchennego papierem do pieczenia, a nie tylko pozbędziesz się zabrudzeń, ale też skutecznie zabezpieczysz go przed stępieniem. Dwa w jednym!

#4 Przesypywanie sypkich produktów

W kuchni co chwilę przesypujemy sypkie produkty bezpośrednio do miseczki lub pojemnika, w którym przechowujemy m.in. mąkę, cukier czy też ryż.

Jeśli chcesz, aby cały proces przebiegł szybko i bezproblemowo, zrób rulonik z papieru woskowego i po prostu przesyp zawartość do opakowania przy jego pomocy. I po kłopocie!

#5 Papier do pieczenia jako podkładki

Obraz

Umieść go w kuchennych szafkach i lodówce, dzięki czemu nie straszny będzie Ci kurz i zabrudzenia. W razie potrzeby wymienisz po prostu papier. Nie będziesz musiała co chwilę czyścić całej lodówki, czy też wszystkich szafek kuchennych.

#6 Ochrona deski do krojenia

Papier do pieczenia pomoże również przy pracy z mięsem na desce do krojenia. Zapewni skuteczną ochronę sprzętu kuchennego, dzięki czemu nie będziesz musiała spędzić zbyt dużo czasu przy czyszczeniu deski.

#7 Górne szafki kuchenne

Było już o czyszczeniu podłogi, czas więc na górne szafki kuchenne. Jeśli nie są one zabudowane pod sam sufit, bardzo szybko zacznie gromadzić się na nich kurz i tłuszcz. Jednocześnie może być to trudno dostępne miejsce, aby móc szybko przetrzeć je każdego dnia.

W tym przypadku po raz kolejny przydatny może okazać się papier do pieczenia, który wystarczy rozłożyć na kuchennych szafkach i wymieniać co kilka tygodni.

#8 Ciasto kruche

Jeśli masz problem z przełożeniem ciasta kruchego do formy do pieczenia i zawsze rozpada się ono na mniejsze części, użyj papieru do pieczenia.

Na pustym blacie ułóż papier do pieczenia. Następnie umieść na nim kruche ciasto i kolejną warstwę papieru. Zacznij pracować z wałkiem, tworząc spód ciasta. Teraz usuń górny arkusz i przełóż kruche ciasto do formy. Usuń drugi arkusz i gotowe! Ciasto kruche jest w jednym kawałku ?

#9 Miękkie masło

Obraz

A skoro jesteśmy już przy wypiekach, papier do pieczenia pomoże również zmiękczyć nam masło i to w błyskawiczny sposób. Podobnie jak wyżej, potrzebne będą dwa arkusze papieru i wałek. Procedura działania jest ta sama, a wyniki z pewnością będą zadawalające!

#10 Rękaw cukierniczy domowej roboty

Pracujesz właśnie nad tortem, który chcesz pięknie przyozdobić, a tu okazuje się, że nie masz rękawa cukierniczego? To jeszcze nie koniec świata.

#11 Łatwe odkorkowanie wina

Jeśli chcesz bez problemów ponownie odkorkować butelkę wina, owiń korek papierem woskowanym i w takiej formie zakorkuj butelkę. Pamiętaj, żeby papier wystawał nieco ponad wierzch korka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także