PoradyZatyczka do oleju ma ukrytą funkcję. Jest bardzo przydatna, a mało kto o tym wie

Zatyczka do oleju ma ukrytą funkcję. Jest bardzo przydatna, a mało kto o tym wie

Pyszności
Pyszności
Ewa
15.02.2023 16:31

Prosta zatyczka do oleju może być praktycznym gadżetem w kuchni. Nie wyrzucaj jej do kosza. Ten kawałek plastiku przyda się podczas gotowania.

W Internecie nie brakuje ciekawych gadżetów, które mogą ułatwić życie. Zanim jednak zamówisz kolejny przedmiot, zerknij do swojej kuchennej szafki.

Zatyczka od oleju

Zdarzyło ci się z pewnością nie raz, że na patelni wylądowała zbyt duża porcja oleju. Odlanie go ponownie do butelki może być naprawdę kłopotliwe, a przy rosnących cenach każda kropla drogiego oleju jest niemal na wagę złota. Lepiej zapobiegać niż leczyć, a samo zapobieganie jest naprawdę bardzo proste. W fabrycznie zamkniętej butelce oleju znajduje się prosta zatyczka, która po oderwaniu najczęściej ląduje w koszu. Okazuje się, że to błąd, gdyż zawleczka pełni naprawdę praktyczną funkcję.

Jak dozować olej z butelki?

Po oderwaniu plastikowej zatyczki włóż ją z powrotem do zatyczki, ale odwróconą do góry nogami. Dzięki temu przeobrazisz ją w wygodny dozownik.

Zatyczka od oleju- Pyszności
Zatyczka od oleju- Pyszności

Dzięki temu na patelnię trafi odpowiednia ilość oleju, a my unikniemy marnowania tego produktu. Dzięki włożeniu takiej zatyczki powstaje lejek, który reguluje strumień. Proste, tanie i praktyczne patenty są po prostu najlepsze. Zanim kupisz specjalny dozownik- zastanów się, jak możesz wykorzystać to, co czeka w kuchennych szafkach.

Olej roślinny w odpowiednich ilościach jest zdrowy i korzystnie wpływa na nasz organizm. Ma w sobie kwasy omega-3 i omega-6 oraz witaminy A,D,E oraz K. Warto zadbać o to, aby pojawiał się w naszej diecie w odpowiedniej ilości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także