NewsyAgnieszka Kaczorowska ważyła kiedyś dużo więcej. Zdradza, jak udało jej się schudnąć

Agnieszka Kaczorowska ważyła kiedyś dużo więcej. Zdradza, jak udało jej się schudnąć

Jak schudła Agnieszka Kaczorowska? - Pyszności; Fot. Instagram: Agnieszka kaczorowska-Pela (screenshot)
Jak schudła Agnieszka Kaczorowska? - Pyszności; Fot. Instagram: Agnieszka kaczorowska-Pela (screenshot)

17.06.2023 13:34, aktual.: 17.06.2023 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agnieszka Kaczorowska przez lata borykała się z wahaniami wagi. Mimo intensywnego trybu życia, rygorystycznej diety i wycieńczających treningów gwiazda raz tyła, raz chudła. Przyznaje, że stosowała wiele diet, jednak dopiero zmiana podejścia do życia i postrzegania własnej osoby pozwoliły jej na ustabilizowanie wagi.

30-letnia Agnieszka Kaczorowska jest matką dwójki dzieci: Emilki i Gabrysi, które w lipcu br. skończą odpowiednio cztery i dwa latka. Od 5 lat jej mężem jest Maciej Pela, 33-letni tancerz, uczestnik programu "You Can Dance – Po Prostu Tańcz". Kaczorowska znana jest przede wszystkim z roli Bożenki w serialu "Klan", występowała też w "Tańcu z gwiazdami". 30-latka często opowiada o swoim życiu w mediach społecznościowych. W jednym z postów opowiedziała, jak wyglądała jest droga idealnej sylwetki.

Agnieszka Kaczorowska kiedyś i dziś. Gwiazda przeszła sporą metamorfozę

Kaczorowska wcześnie zaczęła swoją przygodę z show-biznesem. Już jako 7-latka pojawiła się na planie serialu "Klan", a w wieku sześciu lat rozpoczęła trenowanie tańca towarzyskiego. W poście udostępnionym w social mediach zdradziła, że jako nastolatka borykała się z wahaniami wagi. Przez kontuzję przytyła 10 kilogramów. Kiedy wracała do siebie, dokuczały jej presja, zmęczenie, samotność.

"ROK 2010. Treningi 7 razy w tygodniu, czasem 2/3 dziennie. Ścisła sportowa dieta. Ciągła gonitwa za ciałem „doskonałym”. Rok 2012. Pierwsza wielka zmiana w ciele. Kontuzja. Gips. 2 miesiące leżenia. Smutek. Brak pomysłu na siebie i przyszłość. Dużo jedzenia. +10 kg" (pis. oryg.) - wylicza gwiazda w poście udostępnionym na Facebooku.

W 2014 roku Kaczorowska otrzymała propozycje występów w tanecznym show "Taniec z gwiazdami". Tancerka, jak zdradziła, poczuła radość i motywację. W ramach przygotowań programu musiała często trenować, do tego dołożyła crossfit i  bieganie. Ponadto, stosowała się do założeń ścisłej diety. Finalnie udało jej się zrzucić 8 kilogramów. Jednak kiedy zakończono nagrywanie programu, Kaczorowska mierzyła się z brakiem motywacji, uczuciem pustki i samotnością, wskutek czego przytyła ok. 4 kilogramy. A później znów nadszedł okres, kiedy zaczęła chudnąć.

"Maj 2015 roku. po pełnej edycji TzG. 4 miesiące treningów po 8-10 godzin dziennie. Zdrowa dieta z różnymi odstępstwami. Poczucie totalnego spełnienia i pełne spektrum pozytywnych emocji. - 6kg. Przełom 2015 i 2016 roku. po kolejnej pełnej edycji TzG. Treningi i dieta jak wyżej. Poczucie ogromnego zmęczenia wymieszanego z presją i stresem związanym z nagonką medialną. +3kg" (pis. oryg.) - dodaje.

Sekret figury Agnieszki Kaczorowskiej. Jak schudła?

Agnieszka Kaczorowska wspomina, że w 2016 roku przytyła 12 kilogramów, mimo że trenowała codziennie i stosowała się do założeń diety sportowej lub odchudzającej. Przyznaje też, że czuła presję, stres i brak motywacji oraz, że nie potrafiła odnaleźć drogi dla siebie. Również w tym roku nastąpił przełom nie tylko w podejściu do ciała. Kaczorowska zdradza, że zaczęła wtedy pracować nad akceptacją siebie.

"PRZEŁOM w podejściu do życia, do ciała, do siebie. początek pracy nad akceptacja, miłością do siebie, obserwacją i samoświadomością, nad wysłuchiwaniem się w potrzeby ciała i duszy. Rok 2017. Nowe wyzwania zawodowe. Praca nad otwarciem swojej szkoły tańca. Taneczno-aktorskie próby do musicalu, pełen tydzień treningów w TzG. Dieta - brak. Słuchanie ciała co i w jakich ilościach potrzebuje. - 8 kg" (pis. oryg.) - napisała na Instagramie.

W 2018 roku Kaczorowska wzięła ślub z Maciejem Pelą. Później na świat przyszły ich dwie córki, w 2019 i 2020 roku. Teraz gwiazda przyznaje, że jest aktywna fizycznie oraz poleca, by nie ulegać modom na diety. Wskazuje, że najlepiej jest obserwować własne ciało, by wiedzieć, co mu, służy, a co nie. Sama nie trzyma się ściśle żadnego planu żywieniowego i jeśli ma ochotę na coś słodkiego lub kalorycznego, to po to sięga. Podkreśla jednak, że najważniejszy jest umiar i traktowanie swojego ciała z szacunkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także