NewsyApoloniusz Tajner zrzucił ponad 20 kg i zachwyca sylwetką. Trzyma się tylko dwóch zasad

Apoloniusz Tajner zrzucił ponad 20 kg i zachwyca sylwetką. Trzyma się tylko dwóch zasad

Apoloniusz Tajner i jego dieta- Pyszności; źródło Canva, Instagram
Apoloniusz Tajner i jego dieta- Pyszności; źródło Canva, Instagram
Ewa
25.04.2023 08:44

Apoloniusz Tajner pozbył się ponad 20 kilogramów i zachwyca odmienioną sylwetką. W swojej diecie trzyma się dwóch prostych zasad.

Apoloniusz Tajner to legenda skoków narciarskich. W ostatnich latach popularny trener przeszedł dużą metamorfozę i pozbył się dużej ilości nadprogramowych kilogramów. Tajemnica jego sukcesu tkwi w dwóch prostych zasadach, które wprowadził do swojego życia.

Apoloniusz Tajner schudł 20 kilogramów

Znany trener skoków narciarskich nie ukrywa, że główną motywacją do zmiany stylu życia była jego partnerka. Były prezes PZN jest starszy od swojej żony aż o 36 lat, co na początku budziło dużo kontrowersji. Para doczekała się nawet dziecka - syna Leopolda. Aby zachować kondycję i zatrzymać postęp czasu, pan Tajner postanowił zmienić swoje życie i zrzucić zbędne kilogramy.

Przed 7 laty wprowadziłem dwie zasady. Jest to bardzo duża praca mojej żony. Całkowicie rzuciłem alkohol. Nie to, żebym jakoś nadmiernie z niego korzystał, ale całkowicie zaprzestałem pić alkohol. Zmieniłem też tryb odżywiania. Praktycznie zrezygnowałem z mięsa, chociaż jak mam ochotę, to jem, ale generalnie dużo warzyw - mówi w rozmowie z "Super Expressem"

Efekty wprowadzonych zmian widać gołym okiem. Były trener zmienił się nie do poznania. Z jego twarzy zniknął też charakterystyczny wąs, a sylwetka znacząco się wysmukliła. W metamorfozie i utrzymaniu jej efektów Apoloniuszowi Tajnerowi pomaga jego żona, Izabela Podolec. Trener narciarski oprócz syna Leopolda ma także dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa - córkę Dominikę i syna Tomisława.

Dieta IF

Trener Adama Małysza postawił na popularną w ostatnich latach dietę IF. Polega ona na stosowaniu okien żywieniowych. Przez wyznaczony czas należy zjeść całą zaplanowaną kaloryczność, przez pozostałą resztę dnia należy pościć. Apoloniusz Tajner wybrał metodę 16:8, czyli przez 16 godzin w ciągu dnia daje odpocząć żołądkowi, a przez 8 godzin może jeść do woli. Ten popularny model żywienia nie jest jednak dla wszystkich. Powinny go unikać osoby pracujące fizycznie, intensywnie uprawiające sport, mające problemy z niewyspaniem się (młode matki) oraz kobiety w ciąży. Przed przejściem na jakąkolwiek dietę najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą.

A może wypróbujesz nasz przepis na tartę z batatów?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także