PoradyBabciny sposób na zabrudzony piekarnik. Weź tylko 2 produkty, które masz w kuchni

Babciny sposób na zabrudzony piekarnik. Weź tylko 2 produkty, które masz w kuchni

Babciny sposób na zabrudzony piekarnik, fot. Adobe Stock
Babciny sposób na zabrudzony piekarnik, fot. Adobe Stock

13.05.2023 13:07, aktual.: 13.05.2023 14:23

Zabrudzony piekarnik to zmora każdego z nas. Nie da się jednak w pełni uniknąć zabrudzeń. Jak poradzić sobie z grubą warstwą tłuszczu? Są na to skuteczne sposoby. Babcie radzą, by użyć do czyszczenia piekarnika tych dwóch produktów, które na pewno mamy w kuchni, a brudu pozbędziemy się błyskawicznie.

Coraz rzadziej decydujemy się na naturalne sposoby podczas sprzątania. W naszych domach królują chemiczne płyny, które jak obiecują producenci, mają radzić sobie z brudem błyskawicznie. Domowe sposoby wcale nie są gorsze. Babcine praktyki potrafią zaskoczyć i są przede wszystkim o wiele tańsze, bo wystarczy, że wykorzystamy produkty, które już znajdują się w naszych domach.

Zabrudzony piekarnik – jak sobie z nim poradzić? Babcie przychodzą z pomocą

Babcine sposoby na sprzątanie są niezwykle skuteczne, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nieco trącą myszką, skoro wystarczy pójść do sklepu i wybrać odpowiedni specyfik. Nic bardziej mylnego. Może być domowo i tanio, a jednocześnie dobrze.

Sposób babci na zabrudzony piekarnik może zaskoczyć. Potrzebujemy jedynie dwóch produktów, które na pewno mamy w kuchni. Niezastąpione są ocet i sól. Ta wybuchowa mieszanka przyniesie pożądany efekt. Należy wymieszać pół szklanki octu z połową szklanki wody, a następnie dodać odrobinę soli i dokładnie wymieszać. Powstałą pastą należy wyczyścić piekarnik, a następnie zetrzeć brud papierowym ręcznikiem i dokładnie umyć ciepłą wodą. W ten sposób można pozbyć się przyschniętych resztek jedzenie i przypalonego tłuszczu.

Jak wyczyścić kratkę z piekarnika? Zapach może odrzucać

Czyszczenie kratki z piekarnika również nie należy do najłatwiejszych. Jeśli nie jest mocno zabrudzona, możemy spróbować umycia jej w zmywarce. Jeśli mimo to tłuszcz pozostanie, warto wypróbować metody z użyciem amoniaku. Nie jest ona zbyt przyjemna, ze względu na drażniący zapach, ale bardzo skuteczna. Wystarczy przetrzeć kratkę ściereczką z amoniakiem, a jeśli to nie wystarczy, należy przygotować jej kąpiel z amoniakiem.

Babciny sposób na zabrudzony piekarnik. Fot. adobestock
Babciny sposób na zabrudzony piekarnik. Fot. adobestock

Szukasz pomysłu na obiad? Wypróbuj przepis na kurczaka pieczonego z masłem ziołowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także