NewsyMateusz Gessler prowadzi całodobową restaurację! Znany YouTuber pokazał ceny

Mateusz Gessler prowadzi całodobową restaurację! Znany YouTuber pokazał ceny

Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera - Pyszności; foto: Facebook; konta: Mateusz Gessler oraz Ćma by Mateusz Gessler
Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera - Pyszności; foto: Facebook; konta: Mateusz Gessler oraz Ćma by Mateusz Gessler

03.02.2023 09:00

Przyjmująca gości 24 godziny na dobę restauracja to koncept wyjątkowy i niezbyt często stosowany przez restauratorów. Na taki jednak pomysł wpadł pewien znany kucharz, a co zaplanował - to uczynił. Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera "Ćma" to zlokalizowany w stolicy nieprzeciętny projekt. Jak prezentują się serwowane tam dania i ich ceny? Sprawdził to znany youtuber. 

"Ćma" to alternatywa (niespecjalnie tania) dla tych, którzy w trakcie całonocnych eskapad potrzebują zasilić akumulatory i zjeść coś sycącego. Stworzony na stronie mateuszgessler.com.pl opis restauracji jest naprawdę zachęcający.

Nocne imprezowanie nie musi kończyć się szybkim posiłkiem w pospolitym fast-foodzie, a w Ćmie wcale się nie kończy. Dzięki czynnej całą dobę kuchni oraz grającym na żywo DJ-om odzyskasz siły w drodze do domu lub przed wizytą w kolejnym klubie.

Co więcej, restauracja Gesslera nie prowadzi rezerwacji. Wyskoczenie tam, dajmy na to, o trzeciej w nocy, może więc skończyć się albo pysznym jedzeniem w klimatycznym miejscu, albo byciem odesłanym z kwitkiem ze względu na brak stolików.

Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera - Pyszności; foto: Canva
Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera - Pyszności; foto: Canva

Ale czy ten pozytywny scenariusz, czyli dostanie się do "Ćmy" i zjedzenie tam posiłku, na pewno jest dobrym pomysłem? To sprawdził youtuber Książulo, który wystawił już w swojej karierze niejedną recenzję. Jak sobie poradziła całodobowa restauracja Mateusza Gesslera?

Tanio nie jest, ale bez przesady

Po pisaniu artykułów na temat pączków u Magdy Gessler, oscypkach w Zakopanem czy gofrach nad morzem, możemy śmiało stwierdzić, że ceny w "Ćmie" nie należą może do najniższych, ale są relatywnie "do przełknięcia".

Za zamówione przez Książula żeberka w sosie barbecue trzeba zapłacić 68 zł. Kaczka z kapustą w winie i kaszą to wydatek rzędu 78 zł. Żurek - 29 zł, a barszcz - 28 zł.

Największą kontrowersją cenową podczas wizyty Książula w "Ćmie" okazała się... butelka coca-coli. 200 ml tego napoju kosztuje w restauracji Gesslera aż 11 złotych.

Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: KSIĄŻULO
Całodobowa restauracja Mateusza Gesslera - Pyszności; foto: kadr z materiału na kanale YouTube: KSIĄŻULO

Czy całodobowa restauracja Mateusza Gesslera serwuje dobre jedzenie?

Najdroższe danie, które zamówił Książulo, nie zrobiło wrażenia na youtuberze. Właściwie, to wręcz przeciwnie. Udko było, jego zdaniem, za mało wypieczone, kasza bez smaku, a kapusta przesiąknięta winem.

Złe wrażenie zostało jednak zneutralizowane za sprawą żeberek. Delikatne mięso i pyszne, podane obok kopytka, usatysfakcjonowały podniebienie Książula.

Youtuber nie miał również większych zastrzeżeń co do zup. Jedynie zaserwowany do barszczu kulebiak, był, jego zdaniem, niespecjalnie pokaźnych rozmiarów.

Jak ty byś podsumował takie sprawozdanie z restauracji Mateusza Gesslera? Warto?

Obejrzyj też ten filmik z naszego kanału na YouTube z przepisem na ciasto bez mąki i cukru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także