NewsyPoszedł do Biedronki. Gdy zobaczył bób, od razu chwycił z telefon

Poszedł do Biedronki. Gdy zobaczył bób, od razu chwycił z telefon

Cena bobu w Biedronce - Pyszności; Foto AdobeStock i screen z https://twitter.com/J74Jacek/
Cena bobu w Biedronce - Pyszności; Foto AdobeStock i screen z https://twitter.com/J74Jacek/
24.05.2023 09:11, aktualizacja: 24.05.2023 09:36

Sezon na bób rozpocznie się za miesiąc, ale to popularne warzywo strączkowe można już kupić w niektórych sklepach. Cena bobu może budzić przerażenie. Pewien mężczyzna wybrał się do Biedronki, a gdy zobaczył bób, niemal od razu chwycił za telefon. Co go najbardziej przeraziło?

Na samym wstępie, warto podkreślić, że bób jest jednym z najpopularniejszych warzyw strączkowych, które spożywa się od czerwca do końca sierpnia. Oczywiście, można go spożywać przez cały rok, ale w przypadku, gdy ma to być najlepszy i najświeższy bób, to warto sięgnąć po ten, który jest sprzedawany na targu w sezonie letnim. Co prawda, sezon na bób rozpocznie się za kilka tygodni, ale już teraz można kupić ten przysmak w niektórych sklepach. Jeden z klientów postanowił odwiedzić Biedronkę, by zobaczyć, jaka jest obecnie cena bobu. To, co zobaczył, wywołało u niego prawdziwy szok.

Świeży bób prosto z Włoch - ile wynosi cena bobu?

Sezon na bób oficjalnie rozpoczyna się z końcem czerwca, ale już od połowy maja można zakupić to warzywo strączkowe, m.in. w Biedronce. Warto podkreślić, że jest to jednak bób importowany z Włoch. Cena bobu za 500 g produktu może wywołać naprawdę mocne wrażenie. Cena na półce z bobem to nie żart. Jesteś gotowy na tego typu informację? Większość klientów, którzy zobaczą tę informację, z pewnością odłoży swoje plany zakupowe na końcówkę czerwca.

Bób - Pyszności; Foto: Canva.com
Bób - Pyszności; Foto: Canva.com

Ile trzeba obecnie zapłacić za 500 g bobu? Jest to kwota 30 zł, co daje 60 zł za kilogram. Dużo? Na pewno, większość osób nie zdecyduje się na zakup tego produktu. Informacja pochodzi z oficjalnego konta na Twitterze Jacek Fogiel @J74Jacek. Mężczyzna wybrał się do Biedronki, nagrał film i opatrzył go podpisem - "Kaczyński: żeby miodu było jak najwięcej". Opublikowany post podzielił internautów. Niektórzy twierdzą, że cena importowanego bobu jest normalna, a zdecydowanie taniej będzie pod koniec czerwca.

Cena bobu w Biedronce a opinie internautów

Wiele osób aktywnie komentuje ten post na Twitterze, wyrażając swoje opinie i spostrzeżenia. Przeważająca większość komentujących zwróciła uwagę na fakt, że bób jest obecny na rynku przed sezonem, co może wpływać na jego cenę i dostępność. Importowane produkty, takie jak bób, zawsze są droższe, co zostało również odnotowane w komentarzach. Jeden z internautów spodziewa się obniżki za miesiąc, co podkreślił w swoim komentarzu.

Tak już jest z warzywami. Nikt nie sprzeda ci bobu za 10-15zł/kg sprowadzanego z zagranicy, bądź hodowanego w szklarniach. Gdy przyjdzie sezon na bób, jego cena spadnie do 15zł/kg - napisał.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także