NewsyNiesamowita restauracja znanego muzyka niesie pomoc potrzebującym. Ten gest robi wrażenie!

Niesamowita restauracja znanego muzyka niesie pomoc potrzebującym. Ten gest robi wrażenie!

Niesamowita restauracja znanego muzyka niesie pomoc potrzebującym. Ten gest robi wrażenie!
Ewa

20.10.2020 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż Jon Bon Jovi jest znanym na całym świecie muzykiem, to tak naprawdę mało kto zdaje sobie sprawę z jego dodatkowej, charytatywnej działalności.

Obraz

Wszystko zaczęło się prawie 10 lat temu

W 2011 roku muzyka wraz ze swoją żoną, otworzyli nietypową restaurację. Jest ona odpowiedzią na problem niedożywienia i głodu- za posiłek w niej nie trzeba zapłacić!
Pierwsza restauracja została otwarta w październiku 2011 roku w dzielnicy Red Bank w stanie New Jersey. Druga otworzyła swoje podwoje w 2016 roku w pobliżu Toms River, obszaru, który został poważnie dotknięty huraganem Sandy w 2012 roku

Obraz

Cel jest prosty i konkretny

Obie restauracje mają na celu walkę z "brakiem bezpieczeństwa żywnościowego" w godny sposób, bez oceniania.

Obraz
Zapraszamy zarówno płacących, jak i potrzebujących klientów. W menu nie ma cen, ale tych, których stać na posiłek, zachęca się do wpłaty 20 dolarów, a tych, którzy nie mogą zaoferować żadnej zapłaty, zachęcamy do wolontariatu w restauracji. głosi restauracja
Obraz

Chętnych na skorzystanie z tej akcji jest naprawdę sporo

JBJ Soul Kitchen podało już ponad 105 893 posiłków. Według strony internetowej restauracji 54% tych posiłków zostało opłaconych z darowizn, a pozostałe 46% zarobiono na wolontariacie.
Klienci nie muszą rezerwować stolika z wyprzedzeniem. Restauracja działa na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy, jednak pierwszeństwo mają osoby borykające się z trudnościami finansowymi.

Obraz

Stawiają na ekologię

Menu restauracji składa się z dań inspirowanych lokalną kuchnią amerykańską. JBJ Soul Kitchen dba o to, aby ich posiłki były zarówno smaczne, jak i pożywne, dlatego ich produkty są uprawiane ekologicznie w restauracyjnym ogrodzie.

Obraz

Poza jedzeniem jest też miejsce na inne aktywności

W placówce znajdą się również inne programy: szkoła gotowania, bank żywności, który rozdaje żywność bezdomnym, zajęcia pozalekcyjne dla dzieci z grup ryzyka, ośrodek szkolenia zawodowego, opieka zdrowotna i bezpłatne rozliczenia podatkowe.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także