NewsyKultowy burger z McDonald's znowu podrożał. Tak wysoka podwyżka zdenerwowała fanów

Kultowy burger z McDonald's znowu podrożał. Tak wysoka podwyżka zdenerwowała fanów

Cheeseburger w McDonald's jeszcze droższy- Pyszności
Cheeseburger w McDonald's jeszcze droższy- Pyszności
Ewa

22.02.2023 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kultowy cheeseburger z McDonald's znów podrożał. Za popularną, małą kanapkę musimy zapłacić absurdalną cenę. Takiej podwyżki nikt się nie spodziewał.

Restauracje serwujące fast food kojarzą się nie tylko z szybki, ale również atrakcyjnymi cenami. To właśnie one sprawiają, że do kas ustawiają się kolejki. Podwyżki jednak nie omijają jedzeniowych gigantów. Najpopularniejsza sieć zdecydowała się podnieść cenę swojego flagowego produktu.

Cheeseburger jeszcze droższy

Według Business Insider z 25 listopada 2011 roku McDonald's sprzedaje około 75 hamburgerów na sekundę, co daje około 6480 000 hamburgerów każdego dnia. Cheeseburger ze względu na swoją prostotę zjednał sobie miliony fanów. Prosta kanapka z wołowiną, piklami, cebulą, ketchupem oraz musztardą zaskoczyła ostatnio swoich fanów. Za ważącą niespełna 115 gramów kanapkę zapłacimy już 7 zł. I chociaż w ofercie McDonald's śmiało można znaleźć sporo droższe pozycje, to właśnie podwyżka ceny cheeseburgera wywołała spore poruszenie.

Taniej już nie będzie

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, inflacja w Polsce w styczniu 2023 r. wyniosła 17,2 proc. rok do roku. Żywność z kolei podrożała w styczniu o 20,7 proc. Nic więc dziwnego, że przy rosnących kosztach produkcji rosną też ceny finalnych produktów.

Cena cheeseburgera jest jednak zaskakująca, bo do niedawna za zestaw 2forU z frytkami i napojem płaciliśmy niewiele więcej niż teraz za samą kanapkę- 7,90 zł. Jeden z internautów opublikował zdjęcie paragonu z 2019 roku, kiedy za popularny zestaw płacił zaledwie 6 zł.

Podwyżki kanapki miały miejsce nie tylko w Polsce. W Wielkiej Brytanii jej cena wzrosła z dotychczasowych 99 pensów do 1,19 funta

Rozumiemy, że jakiekolwiek podwyżki cen nie są dobrą wiadomością, ale opóźnialiśmy i minimalizowaliśmy te zmiany tak długo, jak było to możliwe- Alistair Macrow, dyrektor generalny McDonald's z Wielkiej Brytanii i Irlandii

Pamiętasz czasy, gdy cheeseburger w McDonald's kosztował niewiele ponad 3 złote?

Cheeeseburger w McDonald's
Cheeeseburger w McDonald's
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także