NewsyAnna Guzik schudła tak bardzo, że wszyscy o tym mówili. Z diety wykluczyła jeden produkt

Anna Guzik schudła tak bardzo, że wszyscy o tym mówili. Z diety wykluczyła jeden produkt

Kadr z Na wspólnej,  odc. 666/Instagram/Anna Guzik
Kadr z Na wspólnej, odc. 666/Instagram/Anna Guzik
10.04.2023 14:43

Dieta Anny Guzik to hasło, które przez lata elektryzowało publiczność. Od kiedy tylko aktorka rozpoczęła batalię o szczupłą sylwetkę, każdy jej krok czy zmiana wagi była bacznie obserwowana i szeroko opisywana przez liczne media. Jej metamorfoza była jedną z najgłośniejszych w polskim show-businessie. Jak wyglądała jej droga po szczupłą sylwetkę? Jakie produkty wykluczyła z diety?

Metamorfozy gwiazd interesują publiczność od zawsze. Lata temu z uwagę przyglądano się coraz szczuplejszej sylwetce Anny Muchy czy Kasi Cichopek, tajnikami swoich diet dzieliły się Kinga Rusin, Magda Gessler czy Dorota Rabczewska. Jednak jedną z najgłośniejszych zmian była ta z udziałem Anny Guzik. Kiedy aktorka pojawiła się w "Heli w opałach" nie szczędzono słów krytyki w jej kierunku. Kobieta przez lata borykała się z wahaniami wagi i uszczypliwymi uwagami na swój temat. Teraz 46-latka zachwyca figurą. Jak wyglądała jej droga po idealną sylwetkę?

Jak schudła Anna Guzik?

Aktorka Anna Guzik znana jest z serialu "Na Wspólnej", gdzie gra od 2003 r. oraz z głównej z roli w serialu "Hela w opałach". To dzięki tej drugiej produkcji kariera aktorki nabrała rozpędu, co również przełożyło się na wahania wagi, z którymi borykała się przed laty. Guzik przyznaje dzisiaj, że kiedyś nie skupiała się na tym, by zdrowo jeść oraz regularnie uprawiać sport, jako aktorka nie potrafiła znaleźć na to czasu. Jeszcze na studiach grała w piłę ręczną, ma również na koncie brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej.

Pierwsza głośna metamorfoza Anny Guzik była wynikiem treningów do Tańca z Gwiazdami. Aktorka nie tylko zwyciężyła 6. edycję programu w 2007 roku, ale też znacząco zmieniła swoją sylwetkę - miała schudnąć aż 14 kilogramów. Niestety, wypracowane na żmudnych i ciężkich treningach efekty szybko zostały zaprzepaszczone. Guzik wróciła do starych nawyków żywieniowych i mimo że nie zrezygnowała z aktywności fizycznej, przybrała na wadze, o czym rozpisywały się naczelne gazety plotkarskie.

Dieta Anny Guzik. Z jadłospisu wykluczyła jeden składnik

Droga aktorki po szczupłą sylwetkę zaczęła się nie od głodówek, drakońskich diet czy katorżniczych planów treningowych, a od zmiany nawyków żywieniowych. To racjonalne podejście polega nie tylko na modyfikacji sposobu odżywiania, ale też zmienia styl życia, uczy systematyczności i pogłębia świadomość na temat własnego zdrowia. Aktorka przyznaje, że regularne spożywanie posiłków o stałych porach w jej zawodzie jest piekielne trudne, ale z czasem, kiedy przychodzi przyzwyczajenie, organizm sam sygnalizuje, że nadchodzi pora na posiłek.

Jak wygląda menu aktorki? Nie ma w nim miejsca na makarony. Guzik od lat zastępuje je wszelkiego rodzaju kaszami. Dzięki temu trikowi udało jej się wrócić do formy również po ciążach. Z jadłospisu aktorki zniknęły też słodycze oraz biały chleb. Guzik dba również o jakość snu, a w jej planie dnia zawsze znajdzie się czas na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Ponadto, jej zdaniem ważne jest, aby nie jeść posiłków w pośpiechu. Droga Anny Guzik do idealnej sylwetki była kręta i niepozbawiona trudności, natomiast teraz 46-latka zachwyca sylwetką.  

Zobacz także dietetyczne przepisy na pyszne desery:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także