NewsyNa tej diecie chudną gwiazdy. Można zrzucić nawet trzydzieści kilogramów

Na tej diecie chudną gwiazdy. Można zrzucić nawet trzydzieści kilogramów

Diety gwiazd. Co stoi za ich metamorfozami? - Pyszności; Fot. Instagram: mirandakerr/jlo (screenshot)
Diety gwiazd. Co stoi za ich metamorfozami? - Pyszności; Fot. Instagram: mirandakerr/jlo (screenshot)

02.05.2023 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gwiazdy chętnie dzielą się "tajnikami", które pozwoliły im zgubić zbędne kilogramy: począwszy od odchudzania pod okiem sztabu specjalistów, po bardziej radyklane środki, jak operacyjne zmniejszenie żołądka. Większości jednak wystarczyła zmiana nawyków żywieniowych, więcej ruchu i bardziej higieniczny tryb życia. Są też specjalne plany żywieniowe, których najlepszymi reklamami są metamorfozy gwiazd. 

Dużo mówi się na temat diet, jeszcze więcej na temat diet gwiazd. Adele schudła 40 kg, Rebel Wilson - 35 kg, a Jennifer Hudson - 27 kg. Nie brak spektakularnych metamorfoz wśród rodzimych bywalców czerwonych dywanów. Olaf Lubaszenko zrzucił aż 80 kg, Kinga Preis - 15, a Kinga Rusin - 20 kg. To, że dieta cud nie istnieje, już wiemy. Że nie ma produktów o cudownych właściwościach - też.  Jak zatem znane twarze walczyły z kilogramami?

Adele. Dieta SIRT

Dzięki diecie SIRT Adele schudła ponad 40 kilogramów. To jedna z najbardziej spektakularnych metamorfoz gwiazd, jakie przyszło nam obserwować. Dieta SIRT opiera się na spożywaniu pokarmów bogatych w sirtuiny - białka, które wpływają na aktywację sirtuin, enzymów biorących udział w regulacji różnych procesów metabolicznych w organizmie. Dieta ta składa się głównie z warzyw, owoców, ziaren, orzechów, pestek, ryb oraz gryki, kakao, zielonej herbaty, chilli, kurkumy.

Twórcami dieta Sirtfood są Aidan Goggins i Glen Matten, brytyjscy specjaliści do spraw żywienia. Co ciekawe, dieta SIRT zaleca jedzenie gorzkiej czekolady i picie czerwonego wina oraz kawy. Produkty, które powinno się wykluczyć z jadłospisu to głównie cukier, biała mąka i jedzenie wysoko przetworzone. Zwolennicy tej diety twierdzą, że może ona pomóc w utracie wagi, poprawie zdrowia serca i naczyń krwionośnych, a także wzmocnieniu układu odpornościowego.

Jennifer Lopez. Dieta 5:2 dr Mosleya

Dietę 5:2 najczęściej stosują modelki, jest również popularna wśród gwiazd. Do stosowania diety 5:2 przyznają się m.in. Jennifer Lopez czy Miranda Kerr. Ten sposób żywienia został opracowany przez brytyjskiego lekarza Michaela Mosleya. Polega na tym, że przez pięć dni w tygodniu można jeść normalne posiłki, a przez dwa dni ograniczać ich kaloryczność do 500-600 kcal dziennie (dla kobiet) lub 600-800 kcal dziennie (dla mężczyzn).

Metoda ta ma na celu zwiększenie wydajności metabolizmu i redukcję tkanki tłuszczowej poprzez wprowadzenie stanu niskiego poboru kalorii przez organizm przez dwa dni w tygodniu. Ważne jest jednak, aby w dniach "normalnych" nie przesadzać z ilością spożywanych posiłków, aby nie zniweczyć efektów diety. Dieta zakłada racjonalne odżywianie połączone z okresami postu w celu przyzwyczajenia organizmu do mniejszych porcji i regularnego oczyszczania.

Tomasz Jakubiak. Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa polega na wykluczeniu z diety produktów zawierających gluten, który jest białkiem obecnym w ziarnach niektórych zbóż, takich jak pszenica, żyto, jęczmień czy owies. Do stosowania tej diety (i odstawienia alkoholu) przyznał się Tomasz Jakubiak, publikując wpis na Instagramie. Jeden z komentujących zwrócił uwagę, że sukcesu kucharza nie należy upatrywać w rezygnacji glutenu.

Tuczy nadwyżka kaloryczna, a nie gluten. Po prostu odstawiając alko (swoją drogą musiało go być sporo), ograniczyłeś kalorie. Wszedłeś na deficyt. Ot i cała tajemnica - napisał.

Warto w tym miejscu podkreślić, że badania nie potwierdzają, by istniał jakikolwiek związek między glutenem a przybieraniem na wadze. Co więcej, lekarze i dietetycy nie zalecają eliminacji glutenu, jeśli nie mamy celiakii bądź nietolerancji na to roślinne białko.

Zobaczcie również przepis na tartę z batatów:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także