NewsyIzabela z "Królowych życia" schudła już 17 kg. Wiemy, dlaczego tak szybko niknie w oczach

Izabela z "Królowych życia" schudła już 17 kg. Wiemy, dlaczego tak szybko niknie w oczach

Izabela z "Królowych życia" schudła, fot. Instagram, YouTube
Izabela z "Królowych życia" schudła, fot. Instagram, YouTube
29.04.2023 19:15, aktualizacja: 29.04.2023 20:10

Izabela z "Królowych życia" chętnie dzieli się życiem prywatnym na Instagramie. Ostatnie zdjęcia wywołały spore zamieszanie wśród obserwujących celebrytkę. Niedawno byliśmy świadkami jej niemałej metamorfozy. Kobieta schudła przeszło 17 kilogramów, zmieniła fryzurę oraz zdecydowała się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Fani nie mogą wyjść z podziwu: "Jak nastolatka" - komentują pod postami na Instagramie Macudzińskiej.

Obok zachwyconych pojawiają się też i ci, którzy potępiają to, w jaki sposób Macudzińska zdecydowała się zredukować wagę. Jej dieta może wzbudzać sporo kontrowersji. Nie wydaje się, by przyjęty przez celebrytkę sposób żywienia był konsultowany ze specjalistami. Podkreślić trzeba więc, że naśladowanie takich praktyk może nieść za sobą szkodliwe dla zdrowia skutki. Nawet mimo tak spektakularnych efektów.

Izabela z "Królowych życia" schudła 17 kg. Jak wygląda jej dieta?

Izabela Macudzińska zdobyła ogólnopolską rozpoznawalność dzięki programowi "Królowe życia". Obecnie bryluje w innej produkcji TTV - "Diabelnie boskie". Prywatnie razem z mężem, Patrykiem Borowiakiem, prowadzą firmę odzieżową. Celebrytka jest również aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad pół miliona użytkowników. Wielu nie umknęło, że bizneswoman sporo schudła. Jak wygląda jej dieta?

Izabela z "Królowych życia" schudła, fot. YouTube
Izabela z "Królowych życia" schudła, fot. YouTube

Jak sama przyznaje, jej waga spadła z 76 do 59 kilogramów. Izabela z "Królowych życia" pytana przez internautów o dietę, odpowiada wprost: po prostu mało jem. Jak mało? Kobieta przyznaje, że ograniczyła się do dwóch posiłków dziennie, zrezygnowała z kolacji i śniadania. W jej menu znalazło się dużo miejsca na owoce: winogrona, mango, borówki, za to wykreśliła z niego nabiał i mocno ograniczyła spożycie mięsa. Na talerz Macudzińskiej często trafiają też sałatki czy krewetki.

"Zjem z jedną bułkę ciemną, tu jedynie jem z wędliną, czasem dodaję pomidora lub rzodkiewkę, to już jest jako posiłek. Już wiele razy wspominałam o tym pod postami. Jem bardzo mało, ale to bardzo, w tym tylko 2 posiłki bez śniadań i kolacji, unikam mięsa, nie jem nabiału" - wyjaśniła na Instagramie Izabela (pis. oryg.).

Zdrowe redukowanie zbędnych kilogramów

Izabela z "Królowych życia" przeszła na restrykcyjną dietę, która na dłuższą metę może zaszkodzić zdrowiu oraz doprowadzić do efektu jojo. Istnieje wiele innych, zdrowszych sposobów na zdrowe i skuteczne pozbycie się zbędnych kilogramów. Pamiętać jednak należy, że każda osoba jest inna i wymaga indywidualnego podejścia do procesu odchudzania. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety lub programu ćwiczeń.

Uznaje się, że zwiększenie aktywności fizycznej jest kluczowe dla utraty wagi. Staraj się wykonywać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności przez co najmniej 30 minut dziennie. Możesz na przykład spacerować. Warto dobrze przyjrzeć się swojej diecie. Najlepiej, by przerzucić się na zdrowsze i bardziej zróżnicowane posiłki, unikać przetworzonej żywności, fast foodów i słodyczy. Dobrze, jeśli w diecie pojawi się więcej warzyw, owoców, chudego mięsa, ryb, orzechów, nasion i pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Upraszczając, utrata wagi odbywa się, przy utrzymaniu tzw. deficytu kalorycznego. Zredukowanie ilości spożywanych kalorii o około 500-750 dziennie sprawi, że spadek wagi na tydzień może wynieść od około 0,5 do 1 kg. Przy tym jednak warto zaznaczyć, by nie stosować głodówek. Te mogą prowadzić do zaburzeń metabolicznych i zaszkodzić zdrowiu. Staraj się również pić co najmniej 8-10 szklanek wody dziennie.

Zobacz przepis na kalafiorowe placuszki:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także